Zkušenosti klientů: Pohádali jsme se na každém schodu

Výnos do patra…hnul jsem si zády…chyběl mi rudl a popruhy…někdy mohou být i krátké schody nekonečné. Projděte si zkušenosti našich zákazníků a nedělejte stejné chyby.

Sháněla jsem známé, kteří by mi pomohli nábytek vynést

„Rozhodla jsem se spojit příjemné s užitečným a pozvat pár přátel do nového bytu. Jak zjistili, že mají za pohoštění pomoct s výnosem skříněk z kuchyňské linky, nakonec přišli jen 2. Trmáceli jsme se s tím celé odpoledne. Pohoštění jsem měla připravené pro 5 lidí…“ nevyplatila se hurá akce Martině z Opavy.

Ne nadarmo se říká, že přátele nejlíp poznáš, když od nich něco potřebuješ. A taky, že není důvod kazit si vztahy něčím, co jde lépe a rychleji pořídit od profesionálů.

Celodenní volno z práce

Při zařizování bydlení si zaměstnaní většinou musí vzít dovolenou. Zákon na tuto variantu nepamatuje, a to ani v případě stěhování za prací v zaměstnaneckém poměru. Ještě hůř na tom jsou podnikatelé a živnostníci. Ti nedostanou náhradu mzdy žádnou.

„Jsem kadeřnice čerstvě přistěhovaná do Plzně. Když jsem si vybavovala byt, musela jsem všechny zákaznice odříct. Přišla jsem tím o několik tisíc korun. Kdybych to věděla, objednám si výnos i montáž a stihnu aspoň půl dne práce,“ popisuje kadeřnice Petra.

Sedačka se do výtahu nevešla

„Proč bych platil za výnos sedačky do 1. patra, když máme výtah? Napálil jsem se jako spousta dalších lidí, kterým nedojde, jak jsou panelákové výtahy malé,“ varuje ostatní Karel z Prahy. Naštěstí si toho všiml ještě před řidičem z dopravního vozu a o výnos požádal.

Ze zkušeností dopravců se do krátkých a úzkých panelákových výtahů většinou vejdou jen krabice orientované na výšku. Problém nastává právě u sedaček nebo méně rozložitelných postelí.

Řešili nás na domovní schůzi

„Stěhovali jsme se s přítelkyní do panelákového bytu po babičce. Objednávali jsme pár nových kousků nábytku a snažili se je nastěhovat vlastnoručně. Odřeli jsme roh zdi u výtahu. Omítka se vysypala i na chodbě u našich dveří,“ upozorňuje na nečekaný problém Ondřej z Pardubic.

Protože Ondra není zedník a ani nikoho v rodině nemá, musel se sám přiznat na domovní schůzi vlastníků. Jak zjistil, sousedky už ho stejně „naprášily“ domovníkovi, který slíbil opravu za symbolickou cenu. Další možností je využít tzv. pojistku na blbost (pojištění z občanské odpovědnosti). Většina společností vám ji nabídne spolu s pojištěním vašeho bytu.

Na rozdíl od vás jsou profesionální stěhováci a dopraváci povinně zákonně pojištění proti vzniku škody. V podobném případě by vám stačilo jen podepsat papíry a o zbytek se firma postará.

Šetřete si záda i nervy: Nakupujte u Nábytku FORLIVING

K bezpečnému a rychlému výnosu nábytku do patra většinou potřebujete speciální popruhy, případně vozík. Pokud jimi nedisponujete, vyplatí se poptat profesionály.

Orientační ceny výnosu do patra:

Cenu výnosu nábytku najdete vždy v detailu konkrétního produktu. Odvíjí se od množství pater a od váhy a rozměrů vybraného zboží.

 

1. až 3. patro   

4. a výš

Postel

Od 200 Kč

Od 300 Kč

Komoda

Od 150 Kč

Od 250 Kč

Jídelní sestava

Od 250 Kč

0d 400 Kč

Kuchyňská linka

Od 600 Kč

Od 1 000 Kč

 

Šetřete si čas, nervy i záda: Nakupujte bez starostí u Nábytku FORLIVING.

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!

Křesla s výnosem ZDARMAChci vědět víc