4 rychlé kroky, jak vybrat zahradní sestavu

Zahradní sestavy

Těšíte se, až se oteplí a užijete si sluníčko na zahradě, nebo terase? Přečtěte si, jak vybrat pěkný a funkční zahradní nábytek, s nímž si čas strávený venku ještě lépe vychutnáte.

Ať už plánujete na zahradě grilovat s přáteli, nebo jen tak relaxovat u dobré kávy, je důležité zvolit přesně takovou zahradní sestavu, která vyhovuje vašim potřebám. Jak ji poznat?

Co zohlednit při výběru zahradní sestavy

1.Počet členů domácnosti a prostorové možnosti

Kolik lidí bude zahradní sestavu používat? Nemá cenu kupovat větší stůl a tahat víc židliček, než opravdu využijete. Pokud hostíte rodinu nebo přátele nejméně 1× týdně, je situace jiná.

Naše tipy:

  • Za každou židličkou musí zbýt zhruba 40 cm prostoru, potřebného pro pohodlné usazení.
  • Hranatý stůl vždy zabírá méně místa než kulatý. Například kulatý stůl pro 6 osob vyžaduje zhruba 3,5 m prostoru na délku.
  • Zahradní sestavu Orb II pohodlně využije až 6 lidí. Pokud vám stačí menší velikost, zkuste třeba ratanovou sedací soupravu LAURA.

2.Umístění nábytku na zahradě

Dalším důležitým kritériem je materiál. Vybírejte podle toho, kam plánujete zahradní sestavu umístit. Bude stát na chráněném místě, kam nemůže déšť ani vítr? Nebo naopak na volném prostranství?

Naše tipy:

  • Chcete nábytek z lehčího materiálu, se kterým jde dobře manipulovat? Sáhněte po plastu, umělém ratanu či odlehčeném kovu.
  • Bude-li mít zahradní sestava své pevné místo v závětří, nebojte se dřevěného masivu ani přírodního ratanu. Stabilní a zároveň pohodlná je např. zahradní sestava Rulen.
  • Milujete dřevo, ale nábytku nemůžete zajistit dostatečné krytí před rozmary počasí? Nevadí. Rádi zařídíme kvalitní moření, které dodá lesk a prodlouží životnost masivu.

3.Využití zahradní sestavy

Sluníte se každý den, venku i jíte, nebo naopak zahradu využíváte jen k občasnému posezení? Podle toho vyberte komponenty své nové zahradní sestavy.

Naše tipy:

  • Pro setkání více lidí a pořádání rodinných či přátelských setkání oceníte zahradní sestavu Gold, která obsahuje i servírovací vozík a lehátko. Lehátko je polohovací v horní i spodní části. Snadno tak najdete pohodlnou pozici pro opalování.
  • Pokud na zahradě neservírujete obědy ani večeře, postačí vám nízký sedací set Corfu Quatro z umělého ratanu. Ideální pro odpolední posezení u kávy.

4.Designový styl zahrady či terasy

Chcete do zahrady vnést prvky moderny? Vyzkoušejte plast, hliník nebo kov. Pokud máte blíž k přírodě, sáhněte po dřevěném masivu. Pokud neholdujete moření a chcete opravu přírodní dřevěný zahradní nábytek, 1× ročně jej napusťte ochranným olejem.

Zajímavý kompromis představuje odolný a elegantní zahradní nábytek z umělého ratanu. Od pravého ho skoro nerozeznáte.

TIP: Nečekejte, až udeří vedra a ty nejlepší kousky budou pryč. Právě teď si můžete všechny sestavy objednat s 10% slevou. Neváhejte. Akce trvá do 22. května.