5 dobrých důvodů, proč vybrat rohovou sedačku

Rohové sedací soupravy

Sedačka je dominantou obývacího pokoje. Zastává jak funkci praktickou, tak i estetickou. Proč si ze všech dostupných typů pohovek vybrat právě tu rohovou?

1.Šetří místo a přidá úložný prostor

Sedačka ve tvaru písmene L nebo U umožňuje využít i zbytkové prostory, které by jinak zůstaly prázdné. Není pravda, že si tento designový kousek mohou dovolit jen velké domácnosti. Bez problémů seženete i takové, které se hodí i do malých garsonek. Většina rohových sedaček disponuje také úložným prostorem a možností rozložení na lůžko.

2.Je pohodlná vsedě i vleže

Na rohovou sedačku se pohodlně usadí celá rodina. Každému přitom zůstane dost místa. A večer se na ni natáhnou klidně dva dospělí. Možností je ale ještě více. Když si k rohové sedačce pořídíte i křeslo, taburet nebo puf, ohraničíte tím obývací prostor a vytvoříte příjemně intimní prostředí.

TIP: Zjistěte, jak správně vybrat konstrukci sedací soupravy.

3.Sluší moderní domácnosti

Rohové sedačky jsou elegantní a často působí luxusněji, než kolik reálně stály. Stačí chytře sladit ostatní nábytek, barvu stěn a podlahy, a máte vyhráno. U sedačky jakožto dominanty pokoje se nebojte výrazných barev a vzorů. Ostatní vybavení obýváku výsledný dojem jen dokreslí.

4.Nemusí stát v rohu

Rohová sedačka nemusí stát v koutě. Dokonce ani u zdi. Většina má pěknou textilií potaženou i zadní stranu, takže se ji nebojte umístit do volného prostranství. Opticky prostor pěkně rozdělíte na dvě části. To se hodí zejména v případě, že máte obývací pokoj spojený s jídelnou či kuchyní a chcete je od sebe oddělit.

5.Kolik snů, tolik designů

Moderních rohových sedaček je dnes na trhu dokonce víc než klasických 2- či 3-místných pohovek. Můžete vybírat z různých stylů, velikostí i druhů potahů. Řada výrobců nabízí sedačku s možností levé i pravé varianty, případně jejich obměny. Pokud máte o své nové sedačce přesnou představu, máte velkou šanci, že svůj vysněný design v nabídce objevíte.