5 hlavních výhod plastového zahradního nábytku

Plastový zahradní nábytek

Také už se nemůžete dočkat, až posedíte na zahrádce? Teplé dny se blíží, a tak už zbývá jen vybrat ten pravý zahradní nábytek. Na trhu je celá řada materiálů. Mezi nejoblíbenější jednoznačně patří plast. Jaké jsou jeho hlavní výhody?

Základní informace o plastu

Plastový nábytek se nejčastěji vyrábí z polyetylenu, polykarbonátu a polymerů ABS a SAN. Tyto materiály jsou odolné, drží tvar a snadno se udržují. Plast není žádnou novinkou, jeho historie sahá až do roku 1855. Tehdy Angličan Alexander Parkes vynalezl takzvaný parkessin neboli umělou slonovinu. Známější bakelit spatřil světlo světa v roce 1909. Ovšem od této doby zaznamenal plast velký pokrok. Dnes už si život bez plastových výrobků nedokážeme představit.

Plastová zahradní lavice Lariana

Výhody plastového nábytku

1. Pořizovací cena

Pořizovací cena plastového zahradního nábytku je oproti jiným materiálům nepřekonatelná. Jen pro představu: Slušný plastový zahradní stůl pořídíte již od 400 Kč (cena se odvíjí zejména od kvality plastu a velikosti).

Doporučujeme například zahradní stůl Farreto. Stůl má i praktický otvor na slunečník. Zahradní plastové židle lze pořídit již od 150 Kč a pohodlné polohovací lehátko přibližně za 1 000 Kč. Opět záleží na provedení, velikosti a funkčnosti.

2. Barevná i designová rozmanitost

Plastový nábytek již dávno není jen levnou variantou dřeva, kovu a ratanu. Jeho velkou předností je tvarová i barevná rozmanitost. Navíc jej lze snadno zkombinovat s ostatními materiály. Velmi pěkně působí židle vyrobené z transparentního plastu ke stolu s umělohmotnou deskou a kovovými nohami.

Náš tip! Pro větší komfort doporučujeme pořídit příjemné podsedáky. Zamezí prochladnutí a budete se v nich cítit jako v bavlnce.

3. Snadná manipulace

Plastový nábytek je lehký a snadno jej zvládnete přemístit. Díky těmto aspektům se velmi často využívá při výrobě zahradního nábytku pro děti. V naší nabídce najdete nejen plastové dětské židle, lehátka a stolky, ale také třeba oblíbené a praktické pískoviště a bazének ve tvaru mušle.

 Dětské plastové pískoviště-bazén Sandy

4. Odolnost a pevnost

Další skvělou vlastností, která nelze plastovému nábytku upřít, je odolnost. Pokud nezvolíte nejlevnější variantu, která může popraskat, vydrží vám řadu let ve stejném stavu. Kvalitní plast dobře odolává mechanickému poškození a přírodním vlivům, obecně mu však nesvědčí mráz. Proto je vhodné zahradní plastový nábytek na zimu skladovat například v garáži nebo ve sklepě, kde je stálá teplota a sucho.

Náš tip! Velmi oblíbené je umělé polyetylenové vlákno s názvem „hularo“. Je odolné proti nepříznivému počasí a UV záření a svým vzhledem připomíná ratan. Na první pohled není poznat, že se jedná o plast a navíc jej lze pořídit za výhodnou cenu (oproti mnohem dražšímu ratanu).

5. Snadná údržba

Jistě oceníte také to, že plastový nábytek nevyžaduje žádnou speciální údržbu. Obvykle si vystačíte pouze s hadrem a vodou, případně můžete použít účinný čistič vhodný na plastové povrchy. Dejte si však pozor na houbičky na nádobí či drátěnky, které by mohly plast poškrábat. Na narušeném povrchu se pak zbytečně drží nečistoty.

Plastový zahradní stůl Faretto

Náš tip! Důležitým faktorem je také barva. Na bílém zahradním nábytku bývá vidět každá šmouha. Současné trendy přejí spíše sytějším barvám, například tmavě zelené nebo modré, které působí přirozeněji.

Názor redakce FORLIVING

I když plast nenadchne každého, stále patří k nejpraktičtějším materiálům. Moderní designové kousky jsou už k nerozeznání od dražších typů zahradního nábytku. Zajímavou variantou pak jsou moderní kombinace materiálů – například odlehčený kov potažený vrstvou plastu. Takový nábytek vypadá skvěle, odolává korozi a je snadno omyvatelný a stabilní.

Zaujali jsme vás? Pořiďte si u nás plastový zahradní nábytek za nejnižší ceny na trhu!