Dvoumístné a trojmístné pohovky šetří místo. Jaké jsou další výhody?

Rohové sedací soupravy

Nabídka sedaček se neustále nerozšiřuje – co do tvarů, materiálů i velikostí. Nezapomínejte však na „staré dobré“ pohovky s klasickým dvojsedákem a trojsedákem!

Kdy sáhnout po 2sedu nebo 3sedu?

  • Máte-li k dispozici pouze menší prostory.
  • Jestliže plánujete doplnit sedačku taburety nebo křesly, a vytvořit si tak sedací soupravu podle sebe. Tehdy nemá cenu volit velkou sedačku, protože míst k sezení vznikne dost.
  • Pokud plánujete koupi 2 menších sedaček s umístěním vedle sebe, nebo kolmo k sobě.

Dvoumístné nebo trojmístné sedačky představují ideální řešení pro 1–3 členné domácnosti. Trendy velí maximální vzdušnosti. Je proto škoda zaplňovat menší obývák nebo pracovnu velkou sedačkou – pokud vás není doma hodně, nebo často nepřijímáte hosty.

Výhody dvoumístných a trojmístných sedaček

  1. Snadno je rozložíte na lůžko

Dvoumístné a trojmístné sedačky bývají rozkládací. To se hodí, když k vám dorazí návštěva a rozhodne se zůstat přes noc. Pohovku jednoduše rozložíte na pohodlnou postel.

  1. Hodí se téměř kamkoli

2sedy a 3sedy nemusí nutně zdobit pouze obývací pokoj. Skvěle se hodí také do pracovny, dětského pokojíčku nebo pokoje pro hosty.

  1. Šetří místo

Průměrný dvojsedák mívá kolem 155–175 cm na šířku a kolem 80–100 cm hloubky. Trojmístné pohovky zaberou zhruba 200 cm na šířku. Přitom se na ně pohodlně natáhne i dospělý člověk. Jde tak o prostorově nejúspornější řešení odpočinkové zóny ve vašem bytě nebo domě.

TIP: Sedačky k sestavení si můžete snadno poskládat podle sebe – co se počtu míst i tvarů týče.

  1. Vypadají skvěle před televizí i ve volném prostoru

Menší pohovky stojí ve většině domácností přímo před televizí. Snadno vyměříte střed sedačky proti středu obrazovky a máte vyhráno. Nemusíte přitom sedačku přirážet až ke stěně. Když necháte aspoň 1 m prostoru volného, bude se vám snáze udržovat pořádek.

Trh je plný elegantních i odvážnějších designů. Můžete si vybírat z nepřeberného množství materiálů, barev i vzorů. Platí zde však jedno pravidlo – čím menší prostor máte k dispozici, tím světlejší barvu sedačky byste měli volit. Světlé barvy totiž místnost opticky zvětší.