Sestavte si nábytek v Provence stylu

Francouzské bydlení u vás doma: sestavte si nábytek v Provence stylu

Okouzlil vás elegantní francouzský styl venkovského bydlení? Přečtěte si, jak přilákat typickou romantickou atmosféru do vašeho obýváku, ložnice nebo kuchyně.

Romantické bydlení ve stylu Provence

Francouzskou Provence dýchají voňavá levandulová pole, svěží mořský vánek a krásná příroda. Za kouzlem jihovýchodní Francie nemusíte cestovat stovky kilometrů. Pomocí nábytku a něžných dekorací dodáte nádech Provence i svému bytu či domu. Styl francouzského venkova společně s rustikálním rázem interiéru vás zanese až k pobřeží Středozemního moře a dodá interiéru tu pravou romantickou atmosféru.

K Provence stylu patří:

  • Nábytek ve starožitném duchu s patinou nebo „oprýskaným“ povrchem
  • Kámen, dřevo a tepané železo
  • Přírodní tkaniny – len, bavlna
  • Světlé tóny a pastelové barvy
  • Dekorace z keramiky, skla a proutí
  • Květinové motivy

Hodí se do všech hlavních místností vašeho domova – obýváku, ložnice i kuchyně. Krásně doplní také chatu nebo chalupu ve venkovském stylu.

Sestavte si nábytek podle svého

Nábytek Provence z naší nabídky spojuje jemný bílý dekor borovice andersen s tmavým dubem lefkas. Společně vytvářejí útulný harmonický dojem. Podlahu doporučujeme buď v kontrastní tmavé barvě, nebo tón v tónu s dubem lefkas.

1.Obývací pokoj

Obývací pokoj ve stylu Provence přímo vybízí k odpočinku. Jemná patina ve starožitném duchu podtrhne útulný dojem. Vzorová sestava v naší nabídce obsahuje vysokou vitrínu, 4 komody, 2 nástavby na komody a konferenční stolek. Nábytek si ale snadno poskládáte na míru svému obýváku. Doporučujeme alespoň 1:

Něžné detaily nesmí chybět. Dekorace z keramiky, skla a proutí podtrhnou rustikální ráz. Velkou roli hrají starožitné prvky, jako jsou hodiny, svícny, lampy a vázy. Polštářky, přehozy i koberce volte nejlépe s romantickými motivy květin. Typická pro Provence je hlavně levandule, dále růže, hortenzie a slunečnice. Nebojte se ani kovových prvků: kovové židle, paraván nebo věšák dotvoří celkový dojem.

2.Ložnice

Typické ložnici v Provence stylu vévodí mohutná pohodlná postel, doplněná romantickými nočními stolky a velkorysou šatní skříní. Vedle postele se krásně vyjímá lampa s historickou patinou a kobereček z vlněné příze. Ložnici dolaďte ozdobnými dečkami, přehozy nebo prošívanými přikrývkami.

Ložní povlečení volte jemné – s motivy květin nebo nenápadné kostky či pruhy. V Provence ložnici užijete bílé, smetanové, šedé a béžové tóny v kombinaci s pastelovými barvami. Kterou z typických jihofrancouzských barev zvolíte – zelenkavou, žlutou, růžovou, broskvovou, nebesky modrou, nebo typickou lila?   

3.Kuchyně

Rustikální nábytek a jemné romantické dekorace tvoří typický obraz provensálské kuchyně. Jídelní stůl inspirovaný venkovem a dřevěné či kovové židle s vysokými opěradly kombinují rustikální styl a tradiční francouzskou eleganci. Celkový dojem doladí jemný látkový ubrus, světlé závěsy, pěkné prostírání a truhlíky s čerstvými bylinkami.

Učaroval vám krásný a přitom praktický nábytek v Provence stylu? Sestavte si nábytkovou sadu na míru svému vkusu a prostoru. Romantický francouzský venkov tak na vás dýchne každý den.