Jak chytře vyřešit úložné prostory v ložnici

Jak chytře vyřešit úložné prostory v ložnici

Málokdo si může dovolit luxus vlastní šatny nebo komory. Ložnice tak často zbývá jediným místem, kam věci uložit. Zároveň však musí zůstat vzdušná a příjemná pro spaní. Jak tedy na to?

Pod postelí, za postelí…tam se toho vejde!

Odborníci na Feng Shui by z nás asi radost neměli, ale pod a kolem postele se toho zkrátka vejde nejvíc. Existuje více řešení. Jak to tak bývá, každé má svá pro i proti.

1.Čalouněná postel s integrovaným úložištěm pod roštem

Zde je hlavní výhodou i nevýhodou to, že jde o uzavřený prostor ze všech stran. Můžete sem umístit cokoli a nebude to vidět. Nepotřebujete ani extra pořadače. Bez pravidelného větrání však věci mohou časem nepříjemně zapáchat. Úložiště s perforovaným dnem, která nesahají až na zem, jsou méně ohrožená zavlhnutím. Mívají ale menší nosnost.

2.Dřevěná postel s výsuvnou zásuvkou

Velký šuplík se snadno otevírá a na rozdíl od předešlého řešení nepřiléhá přímo k matraci. Díky tomu lépe dýchá. Uložené věci přitom nejsou vidět, a opticky tak neruší prostor. Na druhou stranu dost místa zabere i samotná zásuvka, čímž se úložiště o něco zmenšuje.

3.Zvýšená postel

Přímo pod postel na nožičkách toho umístíte nejvíc. Nožičky můžete ještě zvýšit o různé designové sokly, čímž získáte více prostoru. Budete však potřebovat ještě plastové nebo dřevěné pořadače a vymyslet, jak to udělat, aby byly uložené věci co nejméně vidět.

TIP: Pokud chcete ušetřit místo pod postelí, vsaďte na vakuové balení. Zimní oblečení nebo nepoužívané deky se tím smrsknou skoro na polovinu a nenachytají pachy ani prach.

Zorganizujte si šatník podle svého

Máte v ložnici šatní skříň? Upravte si ji tak, abyste využili každou píď místa. Poličky můžete ubírat i přidávat, dokoupit oděvní tyče nebo pořadače. Do správně uspořádané šatní skříně dáte všechny větší kusy prádla včetně bot. Drobnosti pak patří do komody.

TIP: Pokud máte opravdu malou ložnici, klidně umístěte šatní skříň po celé délce jedné zdi. Musí být ale mělká, aby nezabírala moc místa před sebou.

Zásuvkové komody pojmou více, než byste čekali

Ne nadarmo měli naši předci pod zrcadlem alespoň jednu komodu. Zásuvky totiž vždy pojmou více než klasické skříňky či poličky. Složíte sem ložní prádlo i veškeré oblečení, které nemusí viset na ramínku. Pro větší úsporu místa můžete textilie opět ještě vakuově zabalit.

Využijte noční stolek na maximum

Knížky, nabíječku k mobilu, léky, parfémy, šperky a další věci denní potřeby nejlépe uschováte v nočním stolku, kde je budete mít pořád po ruce. Spíše než otevřené noční stolky volte opět ty zásuvkové. Ideálně se 2 a více šuplíky.

TIP: Využijte i rohy místností! Hodí se tam například němý sluha pro odkládání oblečení, lampička, nebo malá knihovna.

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!