Jak uskladnit oblečení: Několik komod, nebo šatní skříň?

Jak uskladnit oblečení

Vybíráte nábytek k uložení oblečení a váháte, zda vybrat spíš šatní skříň, nebo sadu samostatných komod? Usnadněte si rozhodování.  

Moderní komody: Zásuvkové i prosklené

Z anglického originálu pro tento kus „chest of drawers“ – vyplývá zásadní rozdíl od šatní skříně. Jde o nižší skříňku poskládanou většinou z více zásuvek nad sebou nebo vedle sebe. Nabízí univerzální úložný prostor a snadnou manipulaci. Zvolíte-li prosklenou variantu, nadělá vám v bytě i spoustu parády.

Výhody komod


Komody využijete ve všech obytných místnostech k uskladnění oblečení i potřeb do domácnosti. Navrch hezky poskládáte dekorace, fotografie, knížky nebo květiny.

Do každé zásuvky můžete dát něco jiného – od ložního prádla až po rukavice. Udržíte si dokonalý přehled
a potřebné věci vytáhnete vždy na první dobrou. Ze zásuvek se vám nikdy nevysype oblečení jako v případě špatně poskládaných komínků. Komoda je navíc podstatně lehčí než vysoká skříň a snáz ji tak přesunete. Z povrchu stačí jen čas od času setřít prach.

Nevýhoda: Chybějící volný prostor pro zavěšení ramínek


Pokud dáte přednost komodě před šatní skříní, bude vám chybět prostor k pověšení kabátů, sak a šatů. Veškeré oblečení do komod musíte skládat a některé oděvy se mohou pomačkat. Tento problém vyřešíte například jednoduchou šatní tyčí do předsíně. Tam se ale můžete na oblečení prášit.

Kam s komodou? Od předsíně až po ložnici


Komodu využijete v každé místnosti. Výborně poslouží v ložnici, dětském pokoji, šatně, předsíni, pracovně
i obývacím pokoji. Ukládat do ní můžete nejen oblečení, ale také ložní prádlo, hračky, jakékoliv dokumenty nebo třeba nádobí.

Do zásuvek pohodlně naskládáte:
 

• Spodní prádlo a ponožky
• Rukavice, šály, šátky
• Plavky a další drobné oblečení
• Džíny
• Trička
• Mikiny a svetry
• Ložní prádlo

Tipy na oblíbené komody do obýváku i ložnice


Komoda Lima


Komoda v oblíbeném designu dub sonoma krásně prosvětlí místnost a dodá jí na útulnosti. Do čtyř zásuvek uložíte pohodlně spodní prádlo, domácí oděvy nebo třeba ručníky.

Komoda Provence


Moderní bydlení perfektně vystihuje bílá komoda inspirovaná venkovským stylem jihovýchodní Francie. Komoda disponuje čtyřmi zásuvkami a 2 skříňkami s policí. Vejdou se do ní trička, kalhoty, spodní prádlo, povlečení i ručníky.

 

Šatní skříň schová oblečení i krabice

Zkrátka vše, co nechcete vystavovat na odiv. Ideální řešení pro milovníky minimalismu a pořádku.

Výhody šatních skříní
 

Šatní skříň poskytuje úložný prostor podle vašich požadavků. Sami si zkombinujete a vyberete množství poliček, zásuvek a velikost prostoru pro zavěšení oblečení na ramínka. Do otevřeného prostoru schováte vše, co nechcete vystavovat.

Do šatní skříně uložíte:
 

• Bundy a saka
• Halenky a šaty, které by se jinak pomačkaly
• Kabelky
• Boty a krabice

Nevýhoda skříně: Prostorová náročnost


Šatní skříň vybírejte s ohledem na prostorové uspořádání místnosti. Místo šetří rohový nábytek, nebo otevírání dvířek do stran. Prostorově nejvýhodnější jsou skříně vestavné.

Kam skříň umístit? Do ložnice i předsíně


Šatní skříň využijete v ložnici, předsíni i dětském pokoji. Do ložnice se hodí prostorná skříň s věšákovou, policovou i šuplíkovou částí. V předsíni pak využijete menší skříňku na odkládání bund a kabátů.

Tipy na oblíbené šatní skříně


Šatní skříň Sino


Luxusní šatní skříň poskytne dostatek úložného prostoru na oblečení. Velkou výhodou je halogenové osvětlení, dvě části vhodné k zavěšení oděvů a několik polic. Díky posuvným dveřím vám ušetří místo.

Zrcadlová skříň Amelie


Skříň v čistých liniích s dekorem dubu Provence dodá vašemu bydlení nádech romantiky. Poskytne vám dostatek úložného prostoru a vysoké zrcadlo.

Máte vybráno? Zatočte si kolem štěstí a nakupte výhodněji


Než odešlete objednávku, zatočte si kolem štěstí. Třeba vyhrajete slevu na nákup nebo dopravu zdarma. Zboží vám dovezeme vlastními vozy po celé ČR.