Jak vybrat konferenční stolek

jak-vybrat-konferencni-stolek

Jak vybrat konferenční stolek

Pokud jste si prošli výběrem sedací soupravy, může se zdát, že volba konferenčního stolku bude hračka. Bohužel však první dojem často klame. Na trhu je množství velkých i malých stolků z různých materiálů, které jsou nabízeny v široké škále barev a dekorů dřeva. Jak si tedy vybrat takový, abyste později nelitovali?

Využití

Ať vybíráte stolek se sedací soupravou současně nebo samostatně, měli byste se v první řadě zamyslet, kam ho umístíte a jak ho využijete.

Hledáte konferenční stolek do recepce, kde čekají klienti, do zasedací místnosti, kde se konají porady, nebo do domácnosti, ve které se setkává rodina? Každý prostor si žádá své.

Například v domácnosti, kde se často setkává mnoho členů rodiny, by měl být konferenční stolek dostatečně velký na občerstvení pro větší množství lidí. Tvarem by měl kopírovat sedací soupravu, aby občerstvení bylo všem nadosah. Mezi sedací soupravou a konferenčním stolkem by měl být prostor 20-40 cm.

Je-li prostor pro setkávání členitý, je ideální pořídit současně i malé stolky nebo konferenční stolek, který se skládá z vícero samostatných stolků. Pro umístění do prostoru jsou vhodnější kulaté stolky. Oba tyto požadavky splňuje například tato sada 2 konferenčních stolků.

Malé stolky můžete v případě potřeby umístit mezi křesla, nebo vedle sedací soupravy. Každý si tak bude moci pohodlně odložit horkou kávu nebo čaj.

Výška stolku

Má-li stolek sloužit většímu počtu lidí, je lepší se držet běžné výšky, která by měla být 40-50 cm, aby vyhovoval většině.

Výšku konferenčního stolku byste měli vybírat podle výšky sedací soupravy tak, aby byl konferenční stolek ve výšce kolen sedícího.

Trendem poslední doby jsou sice nižší konferenční stolky. Ty jsou ovšem z pohledu využití trochu nepraktické.

Pokud ovšem vybíráte konferenční stolek do pracovny nebo dětského pokoje, kde bude sloužit jen na odkládání časopisů nebo knih, může být klidně nižší.

Styl konferenčního stolku

Styl, ve kterém bude váš konferenční stolek, je velké téma. Vždy je samozřejmě lepší ho sladit s celým interiérem. Někdy se však vyplatí experimentovat a pořídit si konferenční stolek, který bude výrazným prvkem v prostoru. A jaké jsou tedy jednotlivé styly konferenčních stolků, ze kterých můžete vybírat? Najděte inspiraci na svůj nový konferenční stolek.

Provence

Styl Provence, který pochází z jihovýchodní Francie, dodá vašemu interiéru nádech francouzského venkova. Působí elegantně, vyznačuje se bílou až vanilkovou barvou nábytku v kombinaci s dekorem dřeva. V tomto stylu najdete v nabídce například stolek Provence ST2.

Rustikální

Konferenční stolky v rustikálním stylu se hodí hlavně do venkovského, selského interiéru. Tento styl pochází z anglického a francouzského venkova a vyznačuje se robustností a zdobnými prvky. Mezi takové stolky patří například konferenční stolek Kora.

Moderní

Chcete-li mít moderní interiér, vybírejte například konferenční stolky ve vysokém lesku, v kombinaci lesku a dekoru dřeva nebo v moderních designech dřeva.

Royal

Interiér ve stylu Royal působí luxusně a komfortně. Toužíte po stylovém interiéru v duchu anglického venkova? Pořiďte si například tento konferenční stolek.

Chcete jít vlastní cestou a pořídit si výrazný konferenční stolek, který bude odlišný od ostatního nábytku v interiéru? Vybírejte velké kusy nábytku raději v neutrálních barvách a tvarech. Styl pak dolaďte menším nábytkem a dekoracemi, které snadno vyměníte, až vás postupem času omrzí.

Chcete svůj výběr konzultovat se specialistou? Využijte služeb bytové designérky.

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!