Jak vymalovat dětský pokoj

Jak vymalovat dětský pokoj

Děti rostou, vyvíjí se, a s tím se mění jejich potřeby a nároky. Jiné barvy jsou vhodné do pokoje novorozence, jiné do herny předškoláka. Ať se rozhodujete, jak vymalovat pokoj pro studenta nebo batole, myslete na to. Chystáte pokoj pro miminko? Nebo chcete využít čas, kdy jsou děti na táboře a vymalovat jim pokoj? Přečtěte si, jak vybrat barvy, aby splnily svůj účel.

Pokoj pro novorozence

Jak vymalovat pokoj pro miminko je velké téma. Někdo dává přednost designu, někdo má praktický přístup. Na internetu je tolik krásných fotografií, až oči přecházejí. Lákají vás výrazné barvy, jako je například sytě růžová pro holčičky a tyrkysová pro chlapečky? Zvažte to. Dětský pokoj pro novorozence bude v první řadě sloužit jako místo, kde bude přebalovací komoda, postýlka a křeslo pro vás samotné. Prostředí by mělo být útulné. Volte tedy raději barvy v klidných tónech. Později, až miminko vyroste a začne si hrát, můžete snadno pokoj změnit pomocí doplňků.

Pokoj pro batole nebo předškoláka

Malé děti využívají svůj pokoj hlavně jako hernu. Pokoj je tak plný různorodých hraček v pestrých barvách. Také mají rády své oblíbené postavy na všem, kde to jen jde - například na povlečení, závěsech, nebo dokonce na koberci. Už to je spousty barev. Vemte to na vědomí, až se budete rozhodovat, jak vymalovat dětský pokoj.

Ložnice

Pokoj pro malé děti obvykle slouží nejen jako herna. Je pro ně také místem, kde mají svou dětskou postel. Proto vybírejte barvy s rozmyslem. Nic nepokazíte neutrální bílou, šedou nebo béžovou. Barvy hraček doplňků a dekorací už tak působí v pokojích dětí pořádný mix barev. Je váš potomek neklidný, nebo mu trvá dlouho, než usne? Dbejte na výběr odstínu dvojnásob.

Herna

Chcete-li dopřát svému dítku hernu plnou barev a podpořit tak jeho tvořivost, oddělte prostor na hraní a spaní. Máte-li dva dětské pokoje, můžete udělat z jednoho ložnici a z druhého hernu. Dokud jsou děti malé, stejně chtějí mnohdy spát v jednom pokoji. Díky tomu můžete každý prostor vymalovat jinak. Do ložnice vyberte jemné tóny, v herně můžete naopak upustit uzdu své fantazii, kombinovat barvy, nebo využít pestré tapety.

Pokoj pro školáka

S nástupem dětí do školy vznikají nové požadavky na dětský pokoj. I vkus dětí se mění. S tím často souvisí výměna nábytku a malování. Přemýšlíte, jak vymalovat pokoj pro školáka? Čtěte dál.

S nástupem do školy přichází i nové požadavky na děti. Přesto, že si v tomto věku ještě hrají, musí se začít také soustředit a plnit si své povinnosti.

Aktivní nebo pasivní dítko

Neboť barvy na nás mají vliv, zamyslete se, co potřebujete ve svém školáčkovi podpořit. Je příliš aktivní a nedokáže se soustředit? Nebo je naopak laxní a chybí mu energie? Vytvořte mu podporující prostředí díky výběru vhodných barev. Pestré barvy dodají energii a chuť se rozvíjet. Naopak aktivní dítko pomohou zklidnit barvy, jako je světle modrá, lila, šedá nebo béžová.

Pokoj pro studenta

Dalším obdobím, kdy se zásadně mění požadavky dětí na vlastní pokoj, je období dospívání. V tomto věku využívají pokoj nejen ke spánku, studiu, ale často i setkávání s kamarády.

Většina teenagerů má v tomto věku už svůj vytříbený vkus a představu, jak by měl jejich pokoj vypadat. Proto, než se pustíte do malování jejich pokoje, poraďte se s nimi. Neriskujte, že nebudou s výsledkem spokojeni. Chcete-li využít čas, kdy nejsou během léta doma k malování jejich pokoje, vyberte barvy společně.

Mají-li vaše děti okázalou představu o svém pokoji, poraďte se s interiérovým designérem, který vytvoří grafický návrh, poradí jak vymalovat a pomůže vybrat nábytek do dětského pokoje.

Dnes jsme dostali očekávané křeslo. Jsem nadšená, je ve skutečnosti ještě hezčí než na obrázku. Opravdu povedený výrobek. Vyplatilo se trochu počkat.

Jaroslava, Plzeň

Chtěla bych velmi poděkovat panu řidiči, který zároveň komodu smontoval. Naprostá profesionalita, ochota a preciznost, ještě jednou děkuji. Více takových lidí, jako on :-)

Monika, Mšecké Žehrovice

Naprostá spokojenost, postel vypadá lépe než na fotografii. Rychlé dodání s předchozím upozorněním. Vše v naprostém pořádku, mohu jen doporučit.

Dagmar, Hradiště nad Jizerou

Jsem mile překvapena, mám trochu nedůvěru k objednávkám přes internet, zboží nevidím reálně, ale skutečnost je v tomto případě ještě uspokojivější než prezentované obrázky. Jsem opravdu spokojená.

Helena, Tovačov

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!