Jak zařídit pokoj pro teenagera

Jak zařídit pokoj pro teenagera

Každé dítko jednou přeroste svůj dětský pokoj. V určitém věku se změní jeho zájmy i způsob trávení volného času. I přesto, že jste pokoj pro děti zařizovali s rozmyslem, je potřeba se smířit s tím, že jednou přijde čas, kdy dětem už přestává vyhovovat.

Co když ale nastane situace, že zařízení nesplňuje požadavky mladé slečny nebo dospívajícího chlapce? Jak tedy zařídit pokoj pro teenagera?

Co potřebuje mít v pokoji chlapec, nepotřebuje naopak dívka. To je první fakt, který byste měli vzít v potaz. Dalším faktem je, že v dospívání se začínají výrazně lišit zájmy teenagerů celkově. A je jedno, zda jsou stejného, nebo každý jiného pohlaví. Proto také v tomto období děti požadují každý svůj vlastní pokoj. Pokud máte tu možnost, dopřejte jim ho.

Než se do toho pustíte, přečtěte si, jak uvažovat při plánování dětského pokoje pro mladou slečnu a dospívajícího chlapce.

Pokoj pro slečnu

Protože jsou i slečny, které prostě nepotěšíte růžovou barvou a květovaným povlečením, nejdříve s tou svou proberte její představu. Následně pak zařiďte pokoj tak, aby vyhovoval nejen jejímu vkusu, ale i životnímu stylu.

Čtenářky a studijní typy

Dívky, které si rády čtou, potřebují útulné místo, kde si mohou v klidu užívat svou oblíbenou knihu, nebo tam mohou například studovat. Proto jim pořiďte útulnou sedačku, pohodlné křeslo nebo sedací vak. K tomu přijde vhod lampa, aby měly vždy dostatek světla, a také odkládací stolek na šálek s čajem.

Studentky si zaslouží prostorný pracovní stůl, ideálně polohovací, na kterém bude dostatek místa na knihy i sešity. K tomu nezapomeňte dodat kvalitní židli.

Slečny, co mají rády styl

Každá mladá dáma, která má svůj styl, potřebuje velkou šatní skříň, kam bude moci pověsit své oblíbené modely a uložit všechny stylové kousky. Nesmí chybět zrcadlo, aby se v něm mohla vzhlížet.

Taková slečna jistě ocení i stylový nábytek a interiérové doplňky. Dopřejte jí to. Udělejte si čas a společně vyberte designové kousky.

Umělkyně

Mladé umělkyně potřebují především prostor pro své tvoření. Malířky jistě ocení stojan na malířské plátno. Slečny, které rády něco vyrábí, vyžadují zase velký pracovní stůl. Ty, co rády pletou, háčkují nebo navlékají korálky, využijí pohodlné křeslo nebo pohovku. Švadlenky se pak neobejdou bez šicího stroje.

Dívky teenagerky, které mají umělecký talent, si jistě rády něco vyrobí i do svého pokoje. Dejte jim tu možnost, jistě to ocení.

Pokoj pro chlapce

I chlapci mají své potřeby. Možná se na první pohled zdá, že je to se zařizováním chlapeckého pokoje jednodušší, ale v mnoha případech to tak být nemusí. I teenageři chlapci jsou osobnostmi s individuálními požadavky, které chtějí promítnout do svého pokoje. Věnujte proto zařizování jejich pokoje stejnou pozornost, jakou byste věnovali tomu dívčímu.

Kluci hráči

Gameři potřebují hlavně pohodlné křeslo, aby netrpěli při dlouhém sezení. Pro chlapce, kteří tráví mnoho hodin u počítače, je tak správně zvolená židle zásadním prvkem celého pokoje. Věnujte proto výběru vhodné židle zvýšenou pozornost.

Také sedačka se hodí pro případy, když přijdou kamarádi, kteří chtějí hrát na PlayStation, a pak se rozhodnou přespat. Vyberte proto raději takovou, na které se bude pohodlně spát.

Sportovci

Mladý sportovec potřebuje místo pohovky prostor na trenažér, posilovací lavici, ale také plac na cvičení. K uložení oblečení a sportovního vybavení mu pořiďte komodu a velkou šatní skříň. Jelikož je pro sportovce velmi důležitý kvalitní spánek, posuďte, zda je matrace pro mladého muže stále ještě dostačující.

Pokoj sportovce by měl být hlavně přehledný, aby rychle našel, co potřebuje, když bude přebíhat z jednoho tréninku na druhý.

Technické typy

Technicky založení mladí muži potřebují prostor k tvoření. Někteří se vyřádí při rozebírání PC, někteří nedají dopustit na lego, a pak jsou i takoví, kterým klasický pokoj nestačí a potřebují mít svou dílnu. Dopřejte svému technikovi velký pracovní stůl, nebo položte na zem koberec, kam se usadí při skládání lega. I velcí kluci milují lego.

Při zařizování pokoje pro technika nezapomeňte na police nebo vitríny, kam si bude moci všechny své výtvory vystavit.

Společný pokoj

Nemáte možnost, aby měli vaši puberťáci každý svůj pokoj? Zařiďte společný pokoj tak, aby měli každý z nich alespoň svůj prostor. Tento kousek se pak pokuste zařídit podle jejich představ.

Pokud jsou v pokoji 2 okna, rozdělte pokoj příčkou, nebo ho předělte šatní skříní. Není-li tomu tak, použijte pro předělení pokoje regál, díky kterému získají oba více soukromí.

Váháte? Ozvěte se a vymyslíme to společně

Pořád si nejste jisti? Napište nebo zavolejte. Naše bytové designérky vám zdarma poradí. Jsme tu pro vás každý všední den.

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!