Moderní trend nebo tradice prověřená časem?

Stylový nábytek

Dnešní uspěchaná doba upřednostňuje strohý interiér, kterému dominují světlé barvy, sklo a jednoduché, čisté linie nábytku. Minimalismus a moderní technologie však mohou působit na pohled studeným a sterilním dojmem. Proto se pomalu vrací do povědomí rustikální styl, který respektuje klasické designové prvky prověřené léty. Teplé odstíny barev a dřevodekory, spolu s větším množstvím nábytku v interiéru, pomáhají navodit hřejivou a domácí útulnou atmosféru.

Patina jako nepostradatelný prvek

Velmi oblíbeným prvkem v designu stylového nábytku je bezesporu umělecká patina, díky níž nábytek působí zastarale a oprýskaně, ale která dodává jedinečný charakter a autentičnost. Dnes již nemusíte čekat, až váš nábytek poznamená zub času, plochy a hrany se ošoupají a získají svůj jedinečný ráz, ale můžete jej vybrat přímo v obchodě. Patinovaný nábytek navíc skvěle sladíte s romantickými doplňky nebo oblíbeným provance stylem.

Rustikální romantika vynikne i v kuchyni

Kuchyň je srdcem domova a zařízená stylovým nábytkem může dýchat rodinným teplem nebo působit jako z pohádky o babičce kořenářce. V rustikální kuchyni vynikne také masivní jídelní stůl nebo keramické doplňky, kořenky či květináče na čerstvé bylinky. Jemnějšího vzhledu docílíte výběrem skříněk s prosklenými dvířky. Vitráže nebo decentní vzory vaši kuchyňskou linku oživí.

Jaké barvy se hodí ke stylovému nábytku?

Při navrhování rustikálního nábytku se většinou designéři drží osvědčených dekorů či moření dřeva. Klasický styl totiž nejlépe podtrhují dekory ořech, třešeň či olše. K teplejším dřevodekorům sedí tmavší odstíny zelené, šedé nebo hnědé. Tyto barvy zvýrazní vznešený styl rustikálního designu. Pokud jste se rozhodli pro zařízení domova ve venkovském stylu, doporučujeme používat spíše přírodní barvy a materiály, které vkusně a jemně doplní interiér.

Nezapomeňte na doplňky!

Doplňky do domácnosti mohou výrazně ovlivnit celkový dojem útulnosti ve vašem domově. Rozhodli jste se vybavit svoji domácnost v rustikálním stylu? I pro vás máme v nabídce mnoho doplňků, které vám zpříjemní domácí pohodu. Parádním pomocníkem jsou zrcadla s výrazným rámem, jež opticky rozjasní a zvětší prostor. Dalším doplňkem, na který bychom neměli zapomínat, jsou nástěnné hodiny. Nejen, že jsou praktickou součástí domácnosti, ale také pomohou doladit celkový styl vašeho bydlení.

Tipy pro vás z naší nabídky!

Zaujal vás rustikální styl? Podívejte se na nejprodávanější produkty:

Ložnice Kora

Sestava nábytku do ložnice v klasickém designu, kterému dominuje nádherně žíhaný dekor samoa king. Součástí ložnice jsou všechny potřebné části - bytelná postel s výrazným čelem, 2 noční stolky, prostorná šatní skříň se zrcadlovými dveřmi, zrcadlo a nezbytná zásuvková komoda. Ložnici navíc hravě můžete doplnit nebo přeskládat podle svých konkrétních požadavků pomocí dalších prvků patřících k sektoru Kora.

Kuchyňská linka Margaret 3

Linka Margaret 3 patří k hitům v naší nabídce! Ozdobné gravírování lišt perfektně ladí s jemnou vitráží na skleněných částech dvířek. Kuchyň je široká 260 cm a dodáme vám ji včetně pracovní desky.

Obývací pokoj Amelie

Pro příznivce patiny a světlejších barev máme v nabídce obývací pokoj, který patří ke kouzelné kolekci Amelie. Pomocí tohoto sektoru vybavíte nejen obývák, ale i ložnici nebo dětský pokoj. Spolu s novým nábytkem vnesete do svého domova vzdušnost a lehkost a zároveň mu dodáte osobitý styl.