Nábytek v anglickém stylu vnese do vašeho domova teplo a pohodu

Nábytek v anglickém stylu vnese do vašeho domova teplo a pohodu

Anglický styl čerpá inspiraci v přírodě, z atmosféry vzdušného britského venkova a jeho tradic. Nábytek bývá robustní, designově neotřelý a uvolněný. Dodá domovu útulnou atmosféru. Perfektně se hodí do prostornějších domů, ale také na chatu či chalupu.

Kvalitní přírodní materiály a smysl pro detail

Nábytek v anglickém stylu stojí na přírodních materiálech a barvách. Angličané mají smysl pro detail a rádi se obklopují pěknými věcmi. Typickými rysy vybavení interiéru jsou:

  • Jednoduchost a účelnost.
  • Čisté linie a přírodní, jemné barvy.
  • Kontrastní dřevěné podlahy – tzn. tmavá podlaha ke světlému nábytku a naopak.
  • Z materiálů nábytku rovněž dominuje dřevo – nejčastěji v dekoru dubu, javoru či švestky.
  • Dřevo doplňuje kámen nebo kované železo.
  • Důraz na detail a doplňky – záclony, závěsy, dlouhé ubrusy, ozdobné polštářky a přehozy nebo porcelánové sady, používané nejen při servírování oblíbeného „čaje o páté“.

Angličané si potrpí na to, aby měl každý kus nábytku nějakou ozdobu. Proto tento styl někdy připomíná „život na zámku“. Na kvalitě nábytku se v Anglii nešetří – to platí od skříněk a stolů až po stylová křesla a pohovky. 

Obývací pokoj Royal

V anglickém stylu můžete vybavit celý dům

Pokud vás zaujal anglický styl bydlení, v našem e-shopu najdete jak jednotlivé kusy, které si můžete sami kombinovat, tak i celé sady nábytku – do ložnice, obývacího pokoje i jídelny.

  1. Ložnice Royal reprezentuje modernu v anglickém stylu. Dekor v kombinaci švestky a javoru působí velmi elegantně. Útulný dojem umocňují světlé prvky nábytku, které se do ložnice výborně hodí.
  2. Obývací pokoj Royal ve světlém odstínu naopak vystihuje styl tradičního anglického venkova. Zkombinujte jej s tmavou podlahou, aby drobné designové prvky ještě více vynikly. Nezapomínejte na detaily v podobě porcelánového nádobí a květinových vzorů.

Stylová jídelna Royal svou útulnou atmosférou přímo vybízí ke společnému stolování. Hodí se jak do domků či větších bytů, tak i na chatu nebo chalupu. Velkou výhodou je dostatek úložného prostoru.

Snadná údržba nábytku v anglickém stylu

Angličané nekladou důraz pouze na design, ale také na praktičnost. Robustní nábytek nevyžaduje náročnou údržbu. Masiv jednou za čas ošetřujeme olejem nebo voskem. Pravidelně stíráme prach prachovkou nebo hadříkem.

Zaujal vás tento elegantní design, který podtrhuje útulnou domácí atmosféru? Podívejte se na kompletní nabídku nábytku v anglickém stylu. Nezapomeňte jej doplnit také čalouněnými křesly a pohovkou, které k němu neodmyslitelně patří. Spolu s květinami a drobnými doplňky si snadno vytvoříte bydlení jako na zámku.

 

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!