Nábytek v Provence stylu: I romantika potřebuje úložné prostory

Nábytek v Provence stylu: I romantika potřebuje úložné prostory

Zamilovali jste se do útulného bydlení podle francouzského venkova? Kromě romantického designu se zaměřte také na praktickou stránku: Nábytek, který vám poskytne dostatek úložných prostorů.

Obývací pokoj: Vystavte si jen to, co vám dělá radost

Kouzlo Provence stylu tkví ve vzdušném, volném prostoru. Veškeré užitkové věci proto skryjte a pečlivě vybírejte každý kus, který vystavíte na odiv. Vše ostatní pojme prostorná komoda. Do 4 zásuvek naskládáte fotoalba, CD, DVD, společenské hry, knížky a další drobnosti. Do 2 bočních skříněk potom větší věci – elektroniku nebo sezónní dekorace.

Pod televizi se skvěle hodí nízká komoda se 6 zásuvkami, krásnými kovovými úchyty a třemi otevřenými šuplíky.

Kam vystavit dekorace?

  • Máte hodně fotek a suvenýrů z cest? Pořiďte si nástavec na komodu s otevřenými policemi.
  • Dělá vám radost pohled na oblíbené skleničky, knížky nebo sbírku DVD? Prosklená vitrína dá vyniknout všem věcem, které máte rádi, aniž by na ně sedal prach.
  • Sbíráte knížky a časopisy a chcete je mít po ruce? Pak oceníte policový regál se dvěma zásuvkami ve spodní části.

TIP: Nemáte představu, kolik úložných prostorů potřebujete? Podívejte se na už připravené sety obývacích pokojů a vyberte si ten, který vám sedne nejlépe.

Ložnice: 3 typy skříní podle velikosti prostoru

Nemáte luxus oddělené šatny? Pak začněte šatní skříní v jihofrancouzském stylu. Rozměry zvolte podle velikosti ložnice:

  1. Velkorysý prostor vyšperkuje velká skříň s ramínky pro pověšení oděvů, policemi na trička i zásuvkami na boty a doplňky.
  2. Pro menší ložnice doporučujeme klasickou šatní skříň s volným interiérem, kam umístíte kalhoty, šaty, saka i halenky.
  3. Pro minimalistické prostory se hodí úzká skříň se 4 policemi. Pojme trička, svetry, džíny i spodní prádlo.

TIP: V ložnici nemá chybět alespoň jedna stylová komoda. Do ní uložíte povlečení, ručníky nebo deky a polštáře.

Kuchyň: Mějte vše pěkně po ruce

Venkovský styl kuchyním sluší. Kromě kuchyňské linky se zaměřte na dostatek úložných prostorů pro nádobí, prostírání, utěrky, ubrusy a trvanlivé potraviny. Základem bude prostorná komoda, kterou snadno doplníte o šikovný nástavec s prosklenými dvířky. Místnost pěkně oživí a přidá další úložné místo.

Máte prostornou kuchyni a hodně krásné keramiky a skla? Zvažte pořízení prosklené vitríny v elegantním francouzském stylu. Je nejen krásná na pohled, ale také praktická – na rozdíl od otevřených polic chrání před prachem i smolnými pády.

TIP: Ještě váháte? Prohlédněte si celou kolekci kouzelného Provence nábytku, propracované do posledního úchytu. Promění váš domov v útulný ráj, kam se každý den rádi vrátíte.