Nábytek z umělého ratanu: Užívejte si pohodlí na sluníčku bez starostí

Nábytek z umělého ratanu

České zahrádky i terasy poslední dobou doslova zaplavil umělý ratan. Není divu – nad ostatními druhy zahradního nábytku vyniká luxusním vzhledem, úžasným pohodlím a dalšími výhodami. Podívejme se na ně trochu blíže.

Druhy ratanového nábytku

Setkat se můžete se 2 základními typy – přírodním a umělým ratanem. Přestože většina z nás má oba spojené s exteriérovým využitím, správně se přírodní nábytek hodí spíše do bytu či domu. Dřeviny totiž neodolávají tak dobře klimatickým změnám jako právě umělý ratan. Ten je naopak pro venkovní použití přímo ideální.

 Ratanová sedací souprava GLOBE

Výhody umělého ratanu
 

Luxusní vzhled a pohodlí
Po designové stránce téměř nerozeznáte přírodní ratanové vlákno od umělého – dobrým výrobcům se je daří věrně napodobit. Navíc můžete vybírat z mnoha barevných variant – od přírodní hnědé, přes oblíbenou antracitovou až po výraznější, například zelenkavé odstíny.

Pružná, prodyšná vlákna zajišťují také maximální komfort při sezení. Na židlích a lehátkách z umělého ratanu si příjemně pohovíte i bez použití polstrovaného sedáku. Většinou ale bývá součástí sestavy pro ještě příjemnější pocit, zejména při delším sezení.

Odolnost – může být venku po celý rok
Ratanový nábytek na slunci neztrácí barvu, vlivem dešťů nezpuchří a v mraze nepopraská. I celoroční pobyt venku bez problému vydrží, a to dlouhá léta. Můžete jej využít i v bezprostřední blízkosti bazénu, sauny nebo grilu, které jiné typy zahradního nábytku trpí.

Žádné starosti s údržbou
Umělý ratan je prakticky bezúdržbový. Stačí jej jednou za čas setřít vlhkým hadrem od prachu, pylu a nečistot a dále vypadá jako nový. Větší znečištění bez problému zdoláte s kýblem teplé mydlinkové vody.

Výborná stabilita při minimální hmotnosti
Díky široké konstrukci snese ratanový nábytek poryvy větru i dětské hry, aniž by se nebezpečně poroučel k zemi. Zároveň jej ale snadno přemístíte bez asistence dalších osob.

Ekologický, recyklovatelný materiál
Polyetylen, který se používá na výrobu umělého ratanu, lze jednoduše recyklovat. Kostra se většinou zhotovuje  z ocele nebo hliníku, rovněž s možností dalšího zpracování.

 Ratanová sedací souprava DREAM - světlá

Naše tipy na ratanové sestavy
 

  1. Designová sedací souprava DENA – nabízí pohodové posezení pro 2. Svými rozměry a provedením se hodí jak na zahradu, tak i do interiéru. Pogumované protiskluzové nožičky oceníte na dlažbě terasy nebo u bazénu.
  2. Sedací a jídelní souprava CARMEN – univerzální set stolku se 4 židlemi v příjemném světleném odstínu. Můžete u něj hodovat, odpočívat, nebo vyzvat přátele na partičku karet. Opět s pogumovanými nožičkami pro bezpečnost na každém povrchu.
  3. Zahradní set CORFU – přímo vybízí k odpočinku. V případě potřeby můžete jednotlivé kusy i oddělit – pohovku umístit třeba na trávník a stolek se židlemi nechat na terase.
  4. Jídelní souprava Carmen –  tento stylový stůl se 4 židlemi oceníte například při grilování či oslavách. Vejde se toho na něj opravdu spoustu.

Přejeme krásné léto plné slunce a pohody!