Nude barvy nejsou nuda: Zařiďte si domov, který nezestárne

nude-barvy-nejsou-nuda

Neutrální odstíny hnědé, béžové, světlé růžové a bílé pozitivně ovlivňují náladu i celkový design interiéru. Skvěle ladí s ostatními barvami a opticky zvětšují prostor.

Výhody nude barev v interiéru

Neomrzí vás

Nude odstíny nikdy nezestárnou. Pokud časem zatoužíte po oživení, můžete třeba na pohovku přidat pár polštářků v zářivých barvách nebo koupit nový veselý ubrus do jídelny. Velkou parádu nadělá i pestrobarevná kytice ve váze. Neutrální barvy znamenají skvělou investici do bydlení, které nikdy nezestárne.

Hodí se ke každému stylu

Nude odstíny ladí s téměř jakýmkoliv stylem bydlení. Ať už je vaše domácnost moderní, tradiční, rustikální, romantická nebo venkovská, nude barvy jí budou slušet.

Snadno vše sladíte

Nude odstíny si rozumí s dalšími světlými i velmi výraznými barvami, jako je například černá, modrá či zelená. Domácí harmonii vytvářejí také se všemi typy dřeva, od nažloutlé břízy, přes šedý nádech ořechu až po tmavé exotické dřeviny. V romanticky laděném interiéru krásně vynikne i ručně pletený ratanový nábytek.

Zklidňují mysl i celý interiér

Tělové odstíny vypadají krásně na zdech, podlahách i nábytku. Nikde neruší. Naopak uklidňují psychiku, jsou velmi příjemné na pohled a dodávají místnosti na útulnosti.

Opticky zvětšují prostor

Světlý nádech nude barev dělá divy i v těch nejmenších bytech. Neutrální odstíny opticky zvětšují prostor a jsou tak ideální do obývacího pokoje, ložnice, koupelny, pracovny i dětského pokojíčku.

Nude stěny, nábytek nebo celá místnost?

Komplet neutrální interiér

Pokud toužíte po celkovém decentním nude vzhledu, kombinujte především odstíny stejné barvy. Záleží na vás, zda se bude jednat o růžovou, béžovou, hnědou, šedou nebo bílou. Stěny vymalujte velmi světlým odstínem a doplňte je dřevěnou podlahou, která bude o něco tmavší než barva zdí. Ještě o něco tmavší než podlaha by měl být vámi zvolený nábytek. Výsledkem bude elegantní a sofistikovaný interiér v harmonickém souladu.

Nude pozadí

Patříte-li mezi milovníky výrazných barev, ale zároveň chcete dát svému bydlení určitý řád, zvolte malbu stěn v nude barvách. Konkrétní odstín vyberte na základě toho, jaké další barvy chcete v místnosti použít. Dalším vodítkem by pro vás mělo být množství přirozeného světla, které do pokoje proniká okny. Čím méně světla do bytu dopadá, tím světlejší odstín stěny je dobré zvolit.

Nábytek v nude barvách

V případě, že nechcete řešit novou výmalbu ani podlahy, použijte světlé barvy pouze u nábytku a textilií. Buďte si jistí, že tělové odstíny sednou ložnicové sestavě, kuchyni, jídelnímu koutu i sedací soupravě.

Jak chytře pracovat s nude barvami v bytě?

Střídejte chytře materiály

Abyste zabránili nudě, zaměřte se při zařizování interiéru na strukturu jednotlivých materiálů. Pohrajte si se strukturami nábytku, kachliček i textilií, jako jsou koberce, polštářky a přehozy. Při zařizování obývacího pokoje tak můžete zvolit třeba kombinaci dřevěného konferenčního stolku, kožené sedací soupravy a chlupatého přehozu.

Nebojte se kontrastu

Pokud vám nevyhovuje někdy až příliš velký klid a jednotvárnost nude interiérů, rozbijte jej kontrasty. Ke světlému jídelnímu stolu se židlemi perfektně padne tmavší kuchyňská linka. V obývacím pokoji pak můžete šikovně sladit světlou pohovku s ratanovým křeslem a barevnou televizní skříňkou.

Vyhrajte si se stěnami

Nude interiér nikdy není nuda. A to zvlášť, když natřete výrazně zdi nebo zvolíte kontrastní samolepky či tapety.

Ať už se rozhodnete pro komplet nude interiér, nebo oblíbené kontrasty, výsledek vždycky bude stát za to.

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!