O houpacích sítích

Letní období roku si bez výjimky spojujeme s dovolenými a odpočinkem. Jednou z nejpříjemnějších možností, jak relaxovat za krásného slunečného počasí, ale i v prostředí Vašich domovů, je trávit volné chvilky odpočinkem v houpacích sítích a závěsných křeslech. Houpací sítě naplňují každého, kdo si do nich lehne, dobrým pocitem. Někdo nechá své myšlenky ubíhat a sní třeba o dovolené, moři, plážích a palmových hájích, druhý si jednoduše lehne a užívá si nicnedělání.

BRAZILSKÁ TECHNIKA LEŽENÍ
špatně / správně


Houpací sítě jsou v Brazílii mnohdy i dnes používané jako postel, proto jsou tak široké a pohodlné. Sítě bez tyčí se zavěšují ve výšce hlavy a ve vzdálenosti asi 3 metry, což způsobí vyvěšení sítě do hlubokého oblouku. To umožní, že si můžete lehnout našikmo z rohu do rohu, aby záda zůstala rovná. Tato technika ležení je také bezpečnější nehrozí totiž převrácení a vypadnutí ze sítě. Pro ty, kteří si zvykli na klasiku - sítě s tyčemi - je k dispozici také nabídka těchto sítí, které překvapí svou stabilitou. Sítě jsou tkané na ručních stavech a vyznačují se velkou pevností tkaniny.

Houpací síť Tahiti Bubblegum

TYPY SÍTÍ

  • sítě XXL obřích rozměrů s velkou nosností určené pro celou rodinu. Několik typů včetně provedení s tyčemi v pestrobarevných a přírodních provedeních (100% bavlna)
  • sítě XL pro dva dospělé (100% bavlna), pestrobarevné
  • sítě pro jednu osobu vč. provedení s tyčemi, přírodní i pestrobarevné
  • sítě pro turistiku s hmotností od 0,3 kg (100% nylon) a nosností 90 kg, které je možné kombinovat s moskytierami a stanovým přístřeškem
  • sítě z materiálů odolných působení UV-záření a povětrnostním podmínkám
  • sítě pro větší děti ze 100% bavlny s nosností do 40 kg. Možnost volného zavěšení nebo umístění do stojanu
  • kombinace sítě a kolébky pro děti do jednoho roku věku se stojany či bez, vyrobené z přírodních materiálů

 

​ZÁVĚSNÁ KŘESLA

Závěsná křesla nabízejí svým uživatelům dostatek pohodlí a prostoru pro vydatnou relaxaci ať už na zahradě či v bytě. Menšími rozměry oproti sitím se mohou stát alternativou tam, kde není pro síť dostatek místa. Z důvodu polohy, která je blíže sezení než ležení, jsou křesla také vhodnější pro osoby s menší pohyblivostí.

Závěsné křeslo kolibri

TYPY KŘESEL

  • jednodušší křesla, jejichž tvar je vymezen pouze horní rozpěrnou tyčí a dokáží se tak přizpůsobit tělesným proporcím i poloze sedícího. Několik provedení ze 100% bavlny nebo materiálů odolných působení UV-záření a povětrnostním podmínkám. Tato křesla je možné doplnit podnožkou.
  • luxusnější provedení křesel s několika rozpěrnými tyčemi, podhlavníkem a podnožkou, která překvapí pohodlím, stabilitou a odolností
  • dětská křesla, která jsou zmenšenými kopiemi křesel pro dospělé a lépe tak odpovídají požadavkům dětí

 

PŘÍSLUŠENSTVÍ


Ke všem typům sítí a křesel jsou na výběr různé typy prvků pro zavěšení od lan, přes háky až po pružiny. V mnoha případech se uplatňují také speciální stojany pro zavěšení sítí a křesel, které Vás jistě překvapí svou promyšlenou konstrukcí. Stojany lze používat v exterieru i interieru. Všechny typy stojanů lze pro snazší uskladnění rozložit.

 

Stojan na síť Arcus

DOPLŇKY
Svůj odpočinek jěště můžete zhodnotit, pokud se rozhodnete pro některé z následujících doplňků: polštářky v barvě sítě či křesla, deky, piknikové deky, moskytiery, atd.

ŠÁTKY NA NOŠENÍ DĚTÍ
V našich zeměpisných šířkách se může zdát, že jsou něčím novým, ovšem není tomu tak. Již po staletí jsou používány pro nošení dětí např. v Latinské Americe nebo Indii. Nabízejí různé možnosti úvazů a tím vytvoření různých poloh pro nošení dítěte. I šátky se ale zdokonalují, a tak je možné vybrat i takové typy, které se upevňuji přezkami a nikoli vázaním uzlů, což celý proces přípravy zjednodušuje a urychluje.

Nošení dětí tímto způsobem přínáší hned několik výhod jak pro maminku (nebo i tatínka) tak pro dětátko, např. jsou pro oba pohodlné a bezpečné, v šátku je dítě přímo na těle své matky, cítí její teplo, vůni, slyší její hlas, dech i tlukot jejího srdce a tím se cítí bezpečně. Dítě je přirozeně kolébáno pohyby matky tak , jako tomu bylo před jeho narozením a matka s ním komunikuje mnohem více, než když leží v kočárku. Tím se tvoří pevné pouto mezi matkou a dítětem. Nošené děti bývají sebevědomější a otevřenější, nemívají problémy s komunikací a jsou vyrovnanější. Šátky na nošení dětí jsou vyráběny výhradně z nezávadných přírodních materiálů. Nošení dětí tímto způsobem nikterak negativně neovlivňuje zdravý vývoj dítěte a je důkladně proveřeno mnoha staletími, kdy jej využívali naši předkové. Lze je použít od narození až do doby dokud dítě unesete.

Šátek na nošení dětí

ÚDRŽBA
Houpací sítě, závěsná křesla a dětské produkty pereme na 30°C v ruce. Po praní stejně jako po dešti látkové i dřevěné části důkladně vysušte. Výrobky skladujte v suchém prostředí, aby neplesnivěly. Konkrétní pokyny jsou uvedeny u jednotlivých výrobků.

VÝROBNÍ PROCES HOUPACÍCH SÍTÍ A ZÁVĚSNÝCH KŘESEL
Ručně tkané vyztužení u sítí i křesel
Extra silná lana, aby je nic nemohlo roztrhat.
Obzvláště stabilní přišití v místě přechodu na zavěšení, neboť tento je nejcitlivějším místem.
Vysoký počet vláken a síla tkalcovského stavu určují tloušťku sítě a tím i její stabilitu.
Vynakládáme mnoho prostředků na výběr správných bavlněných vláken a na laboratorní testy: garantujeme nezávadné barvy.
Ručně zpracované posílení poutek proti prodření.