Proč je moderní obývací stěna výhra?

Obývací stěny

Obývací stěna přitahuje pozornost na první pohled. Dokáže proměnit pokoj k nepoznání. V následujícím článku vám prozradíme, proč je nejvyšší čas vyměnit starý nábytek za moderní.

Hlavní výhodou moderních obývacích stěn je variabilita jednotlivých komponentů, jejich barev i dezénů. Obývák si tak můžete uspořádat podle svého vkusu i prostorových možností.

 

5 praktických výhod moderních obývacích stěn

  1. Snadno omyvatelné plochy

Stačí párkrát setřít navlhčeným hadříkem a máte uklizeno. Nábytek bývá minimalistický a povrchy skříněk i poliček hladké bez zbytečných spár a zákoutí, ve kterých by se mohl držet prach. Díky tomu se nemusíte bát, že vás návštěva pomluví kvůli nepořádku.

  1. Jednoduchý úklid i kolem nábytku

Pod jednotlivými kusy nábytku se snadno vysává i vytírá. Skříňky jsou buď přímo zavěšené na zdi, nebo mají vyšší nožičky, které umožňují snadný a rychlý úklid. Do vzniklé mezery se dobře dostanete vysavačem i mopem. Obývací pokoj tak bude perfektně uklizený s minimem námahy.

  1. Úložné prostory

I když se to na první pohled nezdá, současné sestavy poskytují i velkorysé úložné prostory. Získáte dost místa jak kolem televize (na uložení DVD, CD, kabelů, ovladačů a dalších nezbytností), tak i na doplňky. Do poliček či vitrín se pěkně hodí knihy, květiny, vázy, svíčky i další dekorace, kterými si zútulníte svůj domov.

  1. Variabilní sestavení s možností dalších úprav

Celou obývací stěnu si můžete sestavit a rozmístit, jak potřebujete. Skříňky i poličky zavěsíte, kamkoliv chcete. Jen na vás záleží, jak bude výsledný efekt vypadat. Jednotlivé části obývací sestavy jde většinou koupit i zvlášť. Pořídíte si tak pouze to, co opravdu využijete. Pokud se časem rozhodnete obývák obměnit, jednoduše přiobjednáte další díly.

  1. Design, který nevyjde z módy

Obývací stěny vytvořené podle nejnovějších trendů umožňují vyhrát si s výběrem tvarů, materiálů i povrchových úprav. Možnosti různých skříněk, poliček, stolků i vitrínek jsou obrovské. Rozhodně se nemusíte bát, že vaše nová obývací sestava za chvíli vyjde z módy. Pokud ji chytře zkombinujete i s ostatním vybavením, nemůžete šlápnout vedle.

TIP: Zjistěte, jak pěkně sladit obývací stěnu se sedačkou a jak vymalovat obývák.

Krom pestré nabídky obývacích stěn a sektorového nábytku pro vás máme i podzimní bonus: bezplatný výnos do patra! Doprava zdarma při nákupu nad 5 000 Kč platí celoročně.