Šatní skříň: S posuvnými dveřmi, rohovou, nebo klasiku? 7 tipů, jak vybrat

Šatní skříně

Šatní skříň má 3 hlavní úkoly: Uchovat vaše oblečení a doplňky, designově doladit domov a nikde při tom nepřekážet. Když najdete tu pravou, usnadní vám každodenní oblékání. Jak na to?

7 kroků k dobrému výběru šatní skříně

1.Rozměry

Hlavní parametr při výběru. Zohledněte:

  • Velikost místnosti
  • Kolik věcí, potřebujete uložit

Máte-li malou ložnici, uberte na šířce a hloubce a naopak přidejte na výšce. Čím vyšší nábytek, tím víc úložného prostoru získáte. Do horních poliček uložíte mimosezónní věci. Do spodní části dáte oděvy a boty, které potřebujete mít při ruce.

Orientačně počítejte, že:

  • Složená trička zaberou kolem 50 cm hloubky.
  • Dlouhé kabáty, šaty a sukně potřebují alespoň 150 cm na výšku.

2.Materiál

Moderní šatní skříně se vyrábějí většinou z lamina, nebo dřevěného masivu. Dřevo je odolné, stabilní a má dlouhou životnost. Nevýhodou je vyšší pořizovací cena a o něco vyšší nároky na péči.

Lamino vyjde levněji a vybíráte z více různých barev a designů. Dejte přednost dobře ošetřenému materiálu s co nejvyšší kvalitou.

3.Zrcadlo – ano, či ne?

Obě možnosti mají své výhody a nevýhody. Díky zrcadlu nemusíte odbíhat do jiné místnosti zkontrolovat svůj outfit. Opticky zvětšuje prostor a celkově ho prosvětluje.

Nevýhodou zrcadla je však možné rušení během spánku. Dejte ho pro jistotu dál od postele. Další možností je zrcadlová stěna na vnitřní straně dvířek.

4.Vnitřní uspořádání

Záleží na tom, jaké oblečení, obuv a doplňky chcete ukládat a jakým způsobem je organizovat. Vše by mělo mít své pevné místo.

Položte si 2 zásadní otázky:

  • Kolik šatů, halenek, blůzek a košil potřebujete věšet na ramínka?
  • Kolik máte triček, mikin a sportovního oblečení, které stačí složit a vyrovnat do komínků?

Teď snadno najdete vnitřní rozložení podle svých potřeb. Kromě klasických polic a tyčí na zavěšení ramínek se hodí i držáky šátků, kravat, kabelek nebo pásků.

Máte-li větší množství kalhot, oceníte pořadač – tzv. kalhotovník. Existuje ve formě klasického, výsuvného či sklopného systému. K uložení spodního prádla poslouží nejlépe zásuvky a šuplíky. Pro pořádek ve zbytku věcí oceníte univerzální krabice, košíky, boxy nebo věšáky.

5.Způsob otevírání

Existují dvě základní možnosti. Klasické stranové otevírání se hodí do větších místností. Po otevření se snadno dostanete i do skrytých rohů. Skříně s posuvnými dveřmi jsou skvělé do menších prostorů, kde šetří cenné místo.

6.Stabilita a kvalita pojezdů

Máte neposedné děti, nebo mírně křivou podlahu? Vybírejte nábytek, který jde připevnit ke zdi, či propojit k sobě. Pohlídejte si také kvalitu pojezdových mechanismů. Budete je používat každý den. Musí jít snadno otevřít, stejně jako šuplíky.

7.Design

Vzhled slaďte s ostatním nábytkem podle svého vkusu. Pokud si nejste jistí, zvolte hotovou ložnici, kde k sobě vše perfektně ladí.

Proč vybírat šatní skříně u Nábytku FORLIVING?

  • Desítky posuvných, klasických i rohových šatních skříní ihned k odeslání
  • Vlastní doprava po celé ČR
  • Zdarma výnos za vchodové dveře
  • Poradenství bytové designérky zdarma