Sníte o obývacím pokoji v Provence stylu? 8 hotových sestav pro vás

Sníte o obývacím pokoji v Provence stylu? 8 hotových sestav pro vás

Líbí se vám obývací pokoje ve francouzském dekoru, ale tápete, jak nábytek poskládat? Objevte 8 inspirací na už hotové sety do malých i velkých prostorů.

Kouzlo Provence ve vašem obýváku

Bydlení v Provence stylu charakterizuje rustikální ráz interiéru v kombinaci s něžnými dekoracemi světlých a pastelových barev. Nábytek připomínající starožitné kousky má typickou patinu a oprýskaný vzhled. Dřevo či lamino doplňuje elegantní tepané železo, kámen nebo sklo. Textilie z přírodních tkanin nesou romantické květinové motivy. Dekorace z keramiky či proutí doladí celkový útulný dojem.

Velké vzdušné prostory

Nemusíte bojovat o každý centimetr? Pro venkovský styl ideální stav. S množstvím nábytku to ale nepřehánějte, aby si pokoj zachoval lehkost.

Sestavy č. 1 a č. 2: „Vysoká romantika“

Prostornou komodu doplňuje vysoký nástavec s 9 stejně velkými poli. Poskytnou krásný prostor pro dekorace, sbírku knížek nebo DVD. Součástí obou sestav je velká prosklená vitrína, perfektní k vystavení skleniček nebo porcelánu. Umístěte ji vedle komody nebo do rohu místnosti. Obývák doplňuje nízká skříňka – u sestavy 1 uzavřená, ve 2. případě s otevřenými horními policemi. Vše doladí pěkný konferenční stolek.

TIP: Chybí vám v sestavě ještě jedna skříňka nebo stolek? Žádný problém. Prohlédněte si jednotlivé kousky nábytku v Provence stylu a dolaďte si vybavení podle sebe.

Obýváky s kuchyní v jednom

Otevřený prostor vypadá vzdušně a čistě. Během přípravy oběda navíc zůstanete v kontaktu s rodinou nebo návštěvou. Při zařizování myslete na úložné prostory, které využijete k uskladnění nádobí, utěrek, prostírání nebo trvanlivých potravin.

Sestavy č. 7 a č. 8: Propojte obývák s kuchyní

Obě sestavy nabídnou dostatek „skrytých“ úložných i „výstavních“ prostorů. Pokud máte v obýváku knížky, alba, desky, nebo jiné sbírky, doporučujeme sestavu č. 7 s otevřeným regálem. Sestava číslo 8 se 3 komodami představuje ideální řešení do velkého obýváku propojeného s jídelnou nebo kuchyní.

Středně velký obývák

Nemáte moc místa? Pokoj vybavte jako „reprezentační sál“ – žádné zbytečnosti, jen vzdušnost a dekorace, které máte rádi. Úložné skříňky a komody nechte v ložnici nebo předsíni.

Sestavy č. 4 a č. 5: Praktičnost nade vše

Základ obou sestav tvoří nízká komoda se 6 uzavřenými zásuvkami. Poslouží i jako šikovný TV stolek. Před televizi postavte konferenční stolek a ke zdi 2 vysoké skříňky. Sestava č. 4 obsahuje dvě skleněné vysoké vitríny, perfektní například pro větší sbírky porcelánu. Sestava č. 5 nabízí místo jedné vitríny otevřený regál, vhodný spíš na časopisy, knihy nebo vystavení fotek.

Malý obývák

I v malém obýváku nadělá Provence nábytek spoustu parády. S hloubkou pouhých 43 cm skříňky nezabírají moc místa a prakticky propojují úložnou a dekorační funkci.

Sestava č. 3: Velké úložiště na malém prostoru

Máte hodně věcí a málo místa? Pak zvolte tento nábytkový set. Nabídne vysokou prosklenou vitrínu a nízkou komodu, na kterou snadno přistavíte další prosklenou skříňku. Ve výsledku získáte spoustu úložných a dekoračních prostorů na minimální zastavěné ploše. K setu patří i šikovný konferenční stolek.

Sestava č. 6: Vzdušnost na prvním místě

Fandíte minimalismu? Obývák sestavený jen ze 4 kousků je trefa do černého. Nízká komoda se 6 zásuvkami splní i roli TV stolku. Úzká vysoká vitrína poslouží jako „výkladní skříň“ a otevřený regál pojme vše ostatní. K tomu šikovný konferenční stolek a obývák za necelých 13 000 Kč je hotový.

TIP: Žádná ze sestav vám nesedla tip top? Poskládejte si nábytek v Provence stylu podle sebe. Skvěle se hodí i do ložnice nebo kuchyně.