Spojit obývací pokoj s kuchyní, nebo ne?

Spojit obývací pokoj s kuchyní, nebo ne?

Současné trendy vzdušnosti velí nechat maximum prostoru otevřeného. Na oddělení kuchyně a obýváku zase nedají dopustit majitelé starších nemovitostí. Obě varianty mají svá pro i proti.
 

4 výhody obýváku spojeného s kuchyní

 1. Víc času stráveného s rodinou: V době vaření si děti mohou v obývací části hrát či sledovat pohádky. Máte tak skvělý přehled o tom, co dělají a můžete s nimi komunikovat bez pokřikování přes dvoje dveře.
   
 2. Snazší úklid: Protože vám nikde nepřekáží zdi ani prahy, bez problémů můžete vytírat, nebo přizvat do akce robotický vysavač.
   
 3. Příjemné prostředí pro návštěvy: Už během přípravy občerstvení se můžete věnovat svým hostům. Připravená jídla a nápoje navíc nemusíte nikam daleko nosit.
   
 4. Vzdušnost prostoru: Otevřený prostor vyvolává díky absenci bariér příjemně přátelskou atmosféru. Navíc opticky působí větším dojmem, než když kuchyni oddělíte.

Velmi vhodné jsou tyto prostory zvláště pro mladé lidi a rodiny s dětmi.

 

4 výhody oddělení obýváku od kuchyně

 1. Klid v obýváku: Rádi si užíváte zasloužený odpočinek u televize, nebo dobré knížky? V odděleném obýváku vás nebude nikdo rušit hlukem z kuchyně. Pokud si berete práci domů a jste zvyklí pracovat právě v obývacím pokoji, bude pro vás toto řešení výhodnější.
   
 2. Stop výparům z kuchyně: Pachy a výpary, které v kuchyni vznikají při vaření jídla, se nedostanou tak snadno až do obývacího pokoje. Stačí zavřít dveře a váš obývák je chráněný.
   
 3. Oddělený design: Můžete si vyhrát s designem obývacího pokoje i kuchyně. Nemusíte se trápit tím, že by spolu vše mělo ladit.
   
 4. Méně lákadel v podobě jídla a pití: Získáte jasně oddělený prostor, kde vaříte a jíte od zóny, kde odpočíváte, sledujete televizi a vítáte své hosty. Díky tomu vás jen tak nezláká představa konzumace jídla u televizních zpráv. Oběd či večeři si můžete naopak vychutnat v klidu s celou rodinou u jídelního stolu.

   

Závěr: Teď už je to na vás

Jakou variantu tedy vybrat? Záleží na vás. Otevřené prostory jsou ideální pro rodiny s malými dětmi, nebo páry, které rodinu plánují. Dále také pro ty, kteří často přijímají návštěvy. Pokud však potřebujete k odpočinku úplný klid, bude pro vás lepší „starý dobrý“ samostatný obývák.