Učit se nebo odpočívat v dětském pokoji bez nábytku? Těžko!

Učit se nebo odpočívat v dětském pokoji bez nábytku? Těžko!

Dětský pokojíček představuje ráj her a dobrodružství, ale také místo pro zasloužený odpočinek. Jak jej vybavit tak, aby dobře plnil všechny své funkce?

 

Malé děti – malé starosti, velké děti…

…však to znáte. Pro miminko je hlavní kvalitní postýlka, přebalovací pult, pár hraček a trocha prostoru na oblečení. Věcí ale postupně přibývá a v 1,5-3 letech dítě pomalu přesouváme do „velké“ postele. Už tehdy bychom měli začít řešit rozložení pokojíku na dobu, kdy nastoupí do školy a bude potřebovat prostor i pro učení.

Co by nemělo chybět v pokoji školáka:

  • Pohodové místo na učení – s pracovním stolem a pohodlnou židlí. V dosahu by měly být alespoň 2 bezpečné zásuvky na počítač a lampičku.
  • Praktické úložné a organizační prostory – umístěte je co nejblíže k pracovnímu stolu. Počítejte minimálně 1-2 poličky na učebnice a 1 na sešity. Na zeď můžete pověsit i závěsné pořadače. Nezapomeňte ani na doplňky. Třeba krabice na hračky, nástěnné hodiny pro přehled o čase a nástěnku na rozvrh školních hodin, kroužků a úkolů.
  • Veselá odpočinková a herní zóna – dejte prostor dětské fantazii. Baví vaši ratolest polštářky, barevné koberce, nebo touží po plakátu Spidermana? Pokud to jen trochu jde, vyhovte jeho přáním.
  • Klidný spací koutek – zde se naopak rušivých elementů vyvarujte. Pokud to jde, umístěte postel do rohu, nebo alespoň jednou stranou ke zdi. Tak získá dítě větší pocit jistoty a bude se mu lépe usínat.

3 základní tipy, jak na výbavu dětského pokoje

1.Bezpečnost a zdraví na prvním místě.

Zajímejte se o kvalitu všech použitých materiálů i samotné zpracování nábytku a doplňků. Ujistěte se, že jsou všechny hrany oblé, kování a šroubky dobře skryté a zásuvky snadno ovladatelné. U dřevěného nábytku doporučujeme zesílené ABS hrany, které odolají i těch nejdivočejším hrám.

Velkou pozornost věnujte výběru židle a stolu. Musí splňovat bezpečnostní normy a zároveň mít odpovídající výšku a tvar podle potřeb dítěte.

2.Nevybírejte nábytek jen na 2-3 roky.

Ale tak, aby rostl spolu s dítětem – ušetříte si tak spoustu peněz i starostí. Výškově nastavitelný stůl a židle navíc šetří záda dítěte. Co se týče knihoven, skříní nebo postele, vsaďte na kvalitní dřevěný nábytek – hravě dovede dítě až k maturitě. Ideální volbou je masiv nebo tzv. spárovkové desky lepené z celých kusů dřeva. Od věci není ani volba kvalitního dřevotřískového lamina – čím větší síla desky, tím lepší.

3.U nábytku volte neutrální barvy, které se neomrzí.

Snáze k nim vyberete doplňky, které můžete barevně obměňovat podle aktuálních preferencí dítěte. Vděčné jsou světlé odstíny dřeva – například smrk, dub nebo bříza. Módní hit pak představuje elegantní bílý nábytek. Doplnit ho můžete veselými odstíny stěn, závěsů nebo povlečení. V módě jsou – kromě tradiční modré a červené – třeba fialková nebo limetková.

Několik tipů na závěr

Na výběru dětské postýlky, židle ani stolu nešetřete. Sezením a spaním dítě stráví až 16 hodin denně. Kvalitní pevná postel a výškově nastavitelná židle a stůl zajistí zdravý vývoj páteře, nervového systému i vnitřních orgánů. Přečtěte si naše další tipy, jak správně vybrat postel, stůl a židli pro zdraví školáka

A protože víme, jak důležitý je odpočinek, rozšířili jsme  sortiment o dětské hračky oblíbených výrobců. Potěšte svou princeznu třeba domečkem nebo kočárkem pro panenky. Malí rošťáci zase ocení houpacího koně nebo první vlastní dřevěnou kytaru. Určitě si je zaslouží!

 

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!