Vánoční výzdoba a trendy 2019: Učaruje vám sněhobílá nebo magická fialová?

vanocni-vyzdoba-a-trendy-2019

Sledování módních trendů se vyplatí nejen v oblasti oblečení. Pokud hledáte inspiraci pro letošní vánoční výzdobu, v následujícím článku objevíte hned několik tipů.

Užijte si zasněžené Vánoce díky bílé barvě

Přejete si prožít zasněžené vánoční svátky? Nebojte se, bílé Vánoce letos budou. A to i když žádný sníh nenapadne. Roku 2019 totiž vévodí bílá barva, která je symbolem nevinnosti, čistoty a moderní vzdušnosti.

Toužíte po osvěžení? Doplňte bílou dekoracemi v pastelových odstínech. Krásně vypadá kombinace bílé s mátově zelenou, světle modrou nebo starorůžovou. Kromě tradičních světýlek, vánočních řetězů a skleněných koulí vyzdobte domov i svícny a barevnými svíčkami. Krásně provoní a zútulní interiér. Bílé barvy na oknech či kdekoliv vás napadne docílíte i sněhovými vločkami ve spreji.

Pusťte domů přírodu

Letošní Vánoce se vrací zpět k původním tradicím. Umělé plasty střídají typicky přírodní materiály, jako je dřevo, sláma, listy, ořechy, koření a sušené ovoce. Skvěle vypadají i větvičky, mech, kůra a šišky. Přírodní prvky by letos neměly chybět v žádné domácnosti.

Jak na to?

Přírodní ozdoby si můžete buď koupit, nebo sami vyrobit. Vlastnoručně připravené doplňky vám zaručeně navodí pohodovou vánoční atmosféru. Vyzkoušejte třeba po domácku vytvořený adventní věnec či svícen, ozdobné cukroví nebo textilní dekorace.

Ze zbytků látky můžete ušít srdíčka, zvonečky nebo mašličky. Potěší i různé kupované doplňky, jako jsou dřevěné misky nebo pletené koše.

Magická fialová sluší moderním i starším bytům

Kromě bílé barvy patří mezi žhavé trendy Vánoc také fialová. Slavnostní barva zahalená tajemstvím sluší všem moderně zařízeným bytům i domům. Nejedná se ale o žádný výstřelek poslední doby. Fialová je už po dlouhá staletí hlavní barvou adventního času.

Existuje v mnoha odstínech. Levandulovou, šeříkovou i tmavě fialovou barvu snadno sladíte s bílou, stříbrnou, zlatou nebo zelenou. Zvolte třeba fialové skleněné baňky a pověste je na vánoční stromek.

Nebo si pořiďte adventní věnec s fialovými svíčkami a domov zkrášlete malými ozdobami ve stejné barvě. Doplňte je také o vkusnou keramickou vázu nebo fialovou stojací lampu, kterou užijete po celý rok.

Dejte na svůj pocit

Kromě posledních módních trendů sledujte především svůj vlastní vkus. Pokud milujete jiné typicky vánoční barvy, bez obav si byt vyzdobte červenou, zlatou nebo třeba stříbrnou.

K dekorování používejte ozdoby, které ve vás vyvolávají radost a uvolnění. Pokud se i přesto chcete svézt na módní vlně, udělejte kompromis a k těmto ozdobám přidejte i pár dekorací v barvách, které jsou právě teď v kurzu.

Přejeme vám krásné a pohodové Vánoce 2019 a šťastný vstup do nového roku.