Závěsné křeslo: Nejlepší odpočinek venku i doma

Závěsná křesla

Toužíte po zaslouženém odpočinku? Pak vám bude skvělým parťákem závěsné křeslo. Můžete jej využít na zahradě i přenést do kterékoli místnosti v bytě či domě. Celý prostor krásně oživí.

Málokdo ví, že závěsná křesla přinášejí i řadu zdravotních benefitů. Už od pohledu skýtají příjemné pohodlí, které vychází z tzv. polohy dítěte. Můžete ji znát třeba z jógy, kde platí za jednu z nejlepších relaxačních a úlevových poloh, například při bolestech zad.

Proč je odpočinek v pozici dítěte tak účinný?

Miminko v děloze střídá řadu poloh. Jde o přirozené pozice bez pevných bodů. Klasické židle toto nesplňují – dávají páteři pevnou oporu, na kterou reaguje „zatnutím“ některých svalů. To znemožňuje tělu úplně vypnout – fyzicky, ani psychicky.

Řešení nabízejí stále populárnější závěsná křesla nebo houpací sítě. Přirozená pozice zad uvolňuje svaly ztuhlé stresem, dlouhým sezením i stáním. Díky tomu:

  • Ulevuje namáhaným svalům, kloubům a obratlům.
  • Předchází bolestem zad i migrénám.
  • Odstraňuje únavu a stres daleko účinněji než vleže nebo vsedě.
  • Navrací přirozenou pozici vnitřním orgánům, které často sezením utlačujeme.

30 minut v závěsném křesle vás osvěží podobně jako příjemná relaxační masáž.

Další výhody závěsných křesel

  • Oživí a zútulní interiér i zahradu
  • Opticky oddělují relaxační zónu od obytné nebo jídelní
  • Hodí se do moderních i retro domácností
  • Jsou prostorově nenáročné

Kam se závěsným křeslem?

·Na zahradu

Do nekrytých venkovních prostorů je ideální závěsné křeslo z umělého ratanu. Tento šikovný materiál na pohled nerozeznáte od přírodního. Odolává přitom dešti, větru, mrazu i přímému slunci. Po sezóně ho využijete třeba na chodbě nebo v zimní zahradě.

Patříte-li k milovníkům 100% přírodních materiálů, sáhněte po pravém ratanu, nebo proutí.  Právě proutěná křesla, zejména z vrbových větviček, zažívají opravdový boom. Jsou lehoučká a ohebné proutky umožňují návrhářům vymýšlet překrásné designové variace.

TIP: Hitem posledních sezón jsou i křesílka s kovovou konstrukcí. Tento top moderní materiál skýtá další výhody v podobě výborné stability a vysoké nosnosti.

·Do bytu

Závěsným křeslem oživíte a provzdušníte i jakýkoli interiér. Využijete ho v obývacím pokoji, pracovně, ložnici i dětském pokojíčku. Ideální pro domácí odpočinek jsou látková závěsná křesla. Ukotvují se přímo ke stropu, a tvoří tak zajímavý designový prvek. Oceníte i příznivé ceny. Začínají už od 1 000 Kč.

Křesla z kovu, proutí, masivu, přírodního či umělého ratanu se hodí také do interiéru. Tyto materiály dobře ladí k většině moderního nábytku. Křesílku vyberte buď klidný kout s výhledem ven nebo do prostoru, nebo jej naopak umístěte do frekventované části domácnosti – stane se tak středobodem všeho dění. Z pohodlí křesílka pak můžete hlídat děti nebo sledovat televizi.