Závěsné křeslo: Zasloužený odpočinek doma i na zahradě

Závěsná křesla

Není nad to si po náročném dni pořádně odpočinout a o víkendu začít den hrnkem dobré kávy. Oboje si nejlépe vychutnáte v závěsném křesle. Víte, že má nesporné zdravotní výhody?

5 důvodů, proč si pořídit závěsné křeslo

  1. Nabízí příjemný odpočinek se strategickým výhledem na zahradu nebo byt.
  2. Uleví od stresu a bolestí zad.
  3. Originální prvek, který oživí interiér i zahradu.
  4. Hodí se do kuchyně, obýváku, ložnice, dětského pokoje i na zahrádku.
  5. Nezabere moc místa.

     

Závěsným křeslem proti bolestem zad

Ergonomický tvar křesla vede páteř k přirozené fyziologické poloze – připomínající pozici dítěte v matčině břiše. Všechny svaly, nervy i páteřní ploténky se uvolní a vy si užijete opravdu dokonalou relaxaci. Už pár chvil v závěsném křesle zbystří vaše smysly a zlepší schopnost soustředění. Pohodlně se usaďte a nechte unášet houpavým pohybem.

Rovnoměrné rozložení váhy odbourává stres

Klasické sezení na židli nebo ležení v posteli zatěžuje stále stejné tlakové body. Ty si přitom rozhodně neodpočinou. V závěsném křesle se tlak rozloží na celou plochu zad i nohou a uleví tak namáhaným partiím. Uvolnění svalů vám přinese celkovou fyzickou i psychickou úlevu.

Kam s ním?

Závěsné křeslo se hodí dovnitř i ven, do volného prostoru i klidných koutků pro knihomoly. Zútulní zahrádku, balkón i terasu a vytvoří zajímavý relaxačně-designový prvek v obýváku, ložnici, pracovně i dětském pokojíčku.

Křeslo můžete i přenášet – v létě jej mít venku a na zimu mu najít pevné místo v interiéru. Využijete ho tak po celý rok. Vyberte takový materiál, kterému nevadí venkovní podmínky. Ideální volbu představuje například umělý ratan.

Jaký materiál vybrat?

1.Umělý nebo pravý ratan: Lehký, odolný, krásný na pohled

Přírodní ratan doporučujeme spíše do bytu, zatímco ten umělý snese téměř vše. Vítr, déšť ani přímé slunce mu nevadí. Závěsné křeslo z umělého ratanu se perfektně hodí i do interiéru, který příjemně oživí.

2.Látka: Uvolněte se jako v houpací síti

Máte rádi houpací sítě? Pak si oblíbíte i závěsné křeslo z látky. Upevníte ho ke stropu nebo k silné větvi. Velkou radost udělá vašim ratolestem v dětském pokojíčku. Fantazii se však meze nekladou – křeslo si můžete pověsit i do obýváku, pracovny nebo ložnice.

Při umístění v exteriéru dávejte pozor na déšť. Jakmile se látka nacucá vodou, dohlédněte na to, aby také co nejdříve vyschla. V opačném případě by mohla začít plesnivět a nelibě zapáchat.

3.Proutí: Provoní interiér a uleví bolavým zádům

Toužíte-li po přírodním materiálu, sáhněte po vrbovém proutí. Snadno ho zkombinujete s ostatním nábytkem. Výhodou je, že proutěná závěsná křesla většinou disponují vlastní opěrnou konstrukcí, mají lepší stabilitu a poskytují výbornou oporu zádům.

Už víte, které závěsné křeslo vybrat? Do konce července 2018 vám jako dárek přibalíme 10% slevu. Přejeme krásné, odpočinkové léto.