Jak vybrat kuchyňskou linku

Jak vybrat kuchyňskou linku

Jak vybrat kuchyňskou linku

Kuchyňská linka je jedním z typů nábytku, které se v běžné domácnosti často nemění. Právě proto je potřeba ji vybrat opravdu pečlivě. Také každá domácnost má jiné prostorové možnosti, uspořádání interiéru i životní styl. Při výběru je nutné zvážit mnoho faktorů. Jak tedy vybrat kuchyňskou linku, abyste s ní byli dlouho spokojení?

Prostory

Máte-li dostatek místa na prostornou kuchyňskou linku, je to velká výhoda. Nemusíte se těsnat, když vaří celá rodina. Oceníte ji i v případě, že je vaření vaším koníčkem, a proto máte mnoho kuchyňských spotřebičů a nádobí. Budete za ni rádi také v případě, děláte-li si velké zásoby potravin.

Každý však takovou možnost nemá. V malých bytech je nutné počítat každý centimetr a dobře zvážit, čemu dáte přednost. I přesto, že byste rádi kuchyňskou linku do L, možná dáte raději přednost dětskému koutku nebo sedací soupravě.

Je-li toto právě váš případ, není třeba věšet hlavu. Při dobrém plánování a organizování práce jistě zvládnete připravit skvělé pokrmy pro celou rodinu i na kuchyňské lince 240 cm široké. Vždyť mnozí z rodičů nebo prarodičů, kteří byli ve své době vděční za panelákový byt, v takových i menších kuchyních vařili mnoho let pro celou rodinu.

Design

Protože trendem posledních let je propojená kuchyň s obývákem, je třeba klást o to větší důraz na design. Kuchyně se staly buď přímo součástí obývacích pokojů, nebo bývá kuchyňský kout propojen s obývacím pokojem širokým průchodem.

Z toho důvodu je potřeba myslet rovněž na to, v jakých odstínech, materiálech a stylu máte, (nebo byste chtěli mít) nábytek v obývacím pokoji. Celý prostor tak bude působit jednotně.

Chcete-li, aby vám zařízení vaší domácnosti vyhovovalo mnoho let, a přesto byste rádi trochu experimentovali s designem, investujte raději do doplňků a prvků, které můžete snadno vyměnit, až vás omrzí. Na trhu je mnoho doplňků vhodných do kuchyní ve stylu provence, boho, nebo venkovském stylu. Velké kusy nábytku vybírejte pro jistotu v neutrálních odstínech.

Životní styl

Každý z nás má jiný životní styl, ale také i způsob vaření. To je potřeba při výběru kuchyňské linky také vzít v úvahu. Kdo vaří každý den pro celou rodinu, ocení například kuchyňskou linku ve tvaru U. V takovém prostoru bude mít kuchař všechno po ruce. Ušetří tak mnoho času, který by jinak strávil pobíháním u velké rovné kuchyně, nebo u kuchyně ve tvaru L.

Máte-li často hosty, pro které připravujete občerstvení, jistě oceníte kuchyň s ostrůvkem - a to takovým, díky kterému budete moci při práci komunikovat s hosty v jídelně nebo obývacím pokoji. Toto řešení je nejen praktické, ale také zdvořilejší. Nebudete se tak muset při každém doplnění talířů točit k hostům zády nebo odbíhat do jiné místnosti.

Kdo naopak vaří minimálně, tráví mnoho času mimo domov a v kuchyni si připravuje pouze snídani, vystačí si s malou linkou.

Díky uspořádání domácnosti s ohledem na váš životní styl budete vy i celá rodina spokojenější. Budete rádi doma. Hosté se k vám budou vracet. A nakonec vy všichni se budete cítit příjemně během společných chvil. A to za to přece stojí.

Protože je při výběru kuchyňské linky potřeba zvážit mnoho faktorů, nechte si na samotné rozhodnutí dostatek času a vše dobře rozmyslete. Pokud stavíte dům, uvažujte o kuchyni už při jeho plánování. Jde-li o vaši první kuchyň, zeptejte se přátel, co by na té své udělali po letech jinak. Pro lepší představu můžete využít některý z dostupných programů vhodných k navrhování kuchyní, které najdete na internetu.

Případně si můžete domluvit konzultaci s naší specialistkou, která vám s výběrem ráda pomůže.

Ráda bych Vám všem ještě jednou moc poděkovala za rychlé a skvělé jednání při vyřizování mé objednávky. Vše bylo naprosto profesionální a velmi milé. Kéž by takových společností bylo víc. Děkuji a…

Blanka, Uherské Hradiště

Při dotazu na zboží odpověď obratem a příjemná komunikace. Rozhodně zůstanu zákazníkem, známým doporučím. Tento stůl byl v nabídce pouze u Vás a nikde jinde, jsem ráda, že jste.

Eva, Stráž pod Ralskem

Kupovali jsme psací stůl do pokoje dcery, která půjde do první třídy, a je moc spokojená a my taky :-) Již jsem doporučila známým. V případě, že budu opět potřebovat nábytek, určitě budu hledat na…

Petra, Smržovka

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!

Kód na slevu 5% na dárkové poukazyChci kód