Vsaďte se – šatní skříň s přehledem nahradí vestavěnou

Šatní skříně

Nemusíte utrácet desetitisíce za vestavěnou skříň. Štědré úložné prostory v elegantním hávu vám zajistí i „obyčejná“ šatní skříň. Jaké má výhody a který typ zvolit pro váš byt či dům?

3 výhody klasické šatní skříně

1.Je levnější

Ušetřené peníze můžete investovat jinde. Ať už si vyberete malou skříň, nebo dáte přednost široké třídveřové s velkým úložným prostorem, pořád se pohodlně vejdete do 10 000, maximálně 12 000 Kč v případě luxusnějších typů. Materiál přitom bývá stejně kvalitní jako u skříní vestavěných.    

2.Snadno ji přesunete

Skříň vyrobenou na míru konkrétnímu prostoru jen těžko přestěhujete jinam. Naopak s tou klasickou můžete „šíbovat“ dle libosti. Až doslouží, prostě ji převezete na chatu, nebo prodáte kamarádům.

3.Má stejný design jako zbytek nábytku

Společně se skříní rovnou vyberete i postel, noční stolky, komodu nebo třeba knihovnu ve stejném designu. Nábytek vám bude pěkně ladit. Až úložné prostory dojdou, jednoduše dokoupíte další skříň ve stejném dekoru. Nic z toho vestavby neumožňují, nebo to vyjde velmi draze.

Moderní skříně, které vám nesmí uniknout  

1.S posuvnými dveřmi

Šatní skříně s posuvnými dveřmi ušetří spoustu prostoru. Pokud máte v ložnici mezi postelí a skříní jen úzkou uličku, otevírání dveří směrem ven by zbytečně ubralo další centimetry. Posuvné dveře jsou elegantní a manipulace s nimi velmi pohodlná.   

2.Rohové

Rohové šatní skříně získávají na oblibě. Ušetří vám hodně místa a originálně doplní interiér. Dříve se využívaly hlavně ve staroanglickém a vesnickém stylu, teď už bez problému seženete i moderní „rohovky“. Díky široké konstrukci nabízí dostatek prostoru pro oblečení i ložní prádlo.

3.Zrcadlové

Potřebujete se před odchodem z domu pečlivě upravit od hlavy až k patě? Pak u vás zaboduje zrcadlová šatní skříň. Elegantní zrcadlo celou místnost opticky zvětší a projasní.

Máte jasno, který typ bude ten pravý? Zajímejte se také o vnitřní rozložení skříně – vycházejte z toho, kolik věcí máte na zavěšení a kolik na uložení do polic.