Rošty lamelové

108 produktů

Lamelové rošty všech velikostí 

Základem vydatného spánku je vhodná postel a v ní správně zvolený rošt pod matraci. Nabízíme lamelové rošty do postele české i zahraniční výroby, různých velikostí, provedení, tuhostí, polohovací, sklopné ale i pevné. Vyberte si pro Vás ten správný lamelový rošt a poznejte spánek, který Vám dodá potřebnou energii.

Typy lamelových roštů

Je všeobecně známé, že každý člověk má na spánek jiné požadavky. Aby si u nás mohl vybrat opravdu každý, nabízíme lamelové rošty různých typů i provedení.

• Pevné lamelové rošty neboli nepolohovací jsou vhodné pro všechny typy pěnových a latexových matrací. Zpravidla bývají vybaveny posuvnými objímkami, kterými lze přesně nastavit tuhost lamel pod bedry ve střední části lůžka a tím zlepšit celkové pohodlí. 

• Výklopné lamelové rošty jsou určeny pro postele s úložným prostorem. Vybrat si můžete boční nebo přední vyklápění.

• Polohovací lamelové rošty jsou vhodné pro zvýšení pohodlí při odpočinku, ale také pro lidi trpící bolestmi zad. Pro maximální komfort jsou i lamelové elektricky nastavitelné rošty.

• Rošty s ramenní kolébkou – někdo by si mohl myslet, že se jedná o polohovací lamelový rošt, opak je však pravdou. Jedná se o speciální uložení lamel v oblasti u ramen spícího člověka. Lamely jsou zde uzpůsobeny tak, aby se dokonale přizpůsobily tlaku těla na matraci, čím poskytnou páteři dokonalou oporu, i když rádi spíte na boku.

Jak vybrat správný lamelový rošt

Lamelové rošty do postele se liší v mnoha aspektech. V první řadě je to velikost. Lamelový rošt 140 x 200 cm je používán pro klasické dvojlůžko. Pro dětskou postel se hodí lamelový rošt 80 x 200 cm, pro jednolůžko dospělého člověka zase lamelový rošt 90 x 200 cm.

Také polohovací funkce roštu jsou základním parametrem. Polohovací lamelový rošt poskytne páteři dokonalou oporu a zvýší komfort vašeho odpočinku.

Počet, šířka a pružnost lamel určují kvalitu lamelového roštu. Vždy platí, že mezi jednotlivými lamelami by neměla být mezera větší než 4 cm. Pružnost lamel je buď pevně dána od výrobce, nebo u vybraných typů je individuálně nastavitelná díky posuvným objímkám.

Kvalitní lamelový rošt poznáte také podle délky záruky, která je na výrobek poskytována. V naší nabídce naleznete lamelové rošty se zárukou až na 5 let.