Zdravotní matrace

Zdravotní matrace

Základním předpokladem pro zdravý a příjemný spánek je pohodlná matrace. Pokud trpíte častými bolestmi zad nebo pohybového aparátu, či jen vyžadujete to nejlepší, pak jsou zdravotní matrace právě pro vás.

Zdravotní matrace

Základním předpokladem pro zdravý a příjemný spánek je pohodlná matrace. Pokud trpíte častými bolestmi zad nebo pohybového aparátu, či jen vyžadujete to nejlepší, pak jsou zdravotní matrace právě pro vás.

692 produktů

Proč si vybrat zdravotní matraci?

Oproti klasickým matracím přinášejí mnoho výhod. Tvoří dokonalou oporu našeho těla a jsou příjemné na dotek. Hlavní kouzlo však tkví uvnitř matrace. Záleží totiž na vlastnostech a složení materiálu, ze kterého je vyrobeno jádro matrace

 

Vybrat správnou matraci může být někdy oříšek. Nezapomínejte, že délka matrace by neměla být kratší než dva metry, pokud ji kupujete pro dospělého člověka. Obecně platí, že matrace by měla být přibližně o 15 až 25 cm delší, než je výška osoby. Velmi záleží nejen na délce, ale také výšce. Ta by měla být alespoň 16 až 20 cm. Zároveň je potřeba pečlivě vybrat mezi různými jádry matrace, takové, které splňuje všechny naše požadavky.

Typy zdravotních matrací

Prakticky největší komfort přinášejí sendvičové zdravotní matrace. Ty jsou tvořeny dvěma a více vrstvami.Nejčastěji jde o kombinaci klasické a studené pěny. Tento materiál zajišťuje tuhost a pevnost, změkčující vrstva zase tvarovou přizpůsobivost. Matrace ze samotné studené pěny se pak vyznačují dokonalou prodyšností.

 

Velkým hitem jsou matrace z takzvané líné pěny. Jde o velice přizpůsobivý materiál, který mění svou tvrdost v závislosti na teplotě a tlaku těla.

 

Novinkou v použitém materiálu jsou takzvané gelové matrace. Tento materiál má řadu velice příjemných vlastností, zejména se tvaruje přesně podle vašeho těla a navíc dokonale odvádí vlhkost.

 

Matrace z Bio pěny se vyznačují zejména ekologií, neboť BIO pěna je vyráběna pouze z přírodních olejových extraktů. Tyto matrace patří mezi dražší produkty, nicméně kvalita je opravdu znatelná.

 

Velmi vyhledávané jsou také latexové matrace, které jsou tvarově stálé, a jádro je různě děrované. Tyto matrace jsou však poněkud měkčí, takže pokud hledáte nějakou tvrdší, lepší volbou budou nějaké z klasické pěny.

Proč nakupovat u nás?

  • Doprava je při nákupu nad 5 000 Kč zcela ZDARMA
  • Nabízíme české, slovenské i zahraniční produkty
  • V případě potřeby zajistíme výnos i do patra
  • Některé produkty pořídíte i na splátky
  • Záruka až 8 let
  • V této kategorii najdete více než 350 produktů
  • Osobní odběr je možný ve Vestci u Chrudimi

Chcete se o matracích dozvědět ještě víc, nebo chcete najít inspiraci?

Zkuste se podívat do našeho magazínu, který vám poradí i pomůže, jaká matrace je ta správná.

Lehátka s dopravou ZDARMAChci vědět víc