Hledáte bezúdržbový nábytek? Umělý ratan se hodí skoro kamkoli

Hledáte bezúdržbový nábytek? Umělý ratan se hodí skoro kamkoli

Zaujal vás ratanový nábytek, ale odrazuje vás náročná údržba a poměrně krátká životnost? Skvělou alternativu nabízí umělý ratan, který je vzhledově téměř k nerozeznání od přírodního.

Na rozdíl od přírodního je umělý ratan daleko odolnější, nevyžaduje téměř žádnou údržbu, je lehký, pružný a také ekologický. Na výběr máte množství barevných provedení i povrchových úprav. Snadno tak vyberete sestavu, která se perfektně hodí do bytu i zahrady.

Odolá větru, dešti, slunci i mrazu

Nábytek z umělého ratanu se těší čím dál větší oblibě. A to jak na zahradách nebo terasách, tak i v interiérech. Životnost umělého ratanu vás mile překvapí. Vydrží dokonce ještě déle než nábytek z kvalitního dřeva. Polyetylenová vlákna nerozhází UV záření, vítr, déšť ani mráz. Přírodní ratan vám může zplesnivět, popraskat nebo se jinak poškodit. S umělou variantou to nehrozí.

Kam se umělý ratan nejlépe hodí?

  • Obývací pokoj

Pokud kožené ani látkové sedačky nejsou váš šálek kávy, do noty by vám mohla padnout sedací souprava z umělého ratanu. Krásně tvarovaná křesla i stolky přímo vybízejí k odpočinku. Navíc je můžete pohodlně přesouvat z jednoho místa na druhé. Jedná se totiž o velmi lehký materiál. Nábytek si můžete stěhovat podle libosti a vzhled svého obývacího pokoje kdykoli měnit.

  • Ložnice

Nábytek z umělého ratanu jde použít i v ložnici. Tady oceníte hlavně relaxační křesla a lehátka, do kterých se můžete pohodlně usadit, vypít si svou odpolední kávu nebo přečíst oblíbenou knihu.

  • Kuchyň

Umělý ratan se skvěle hodí i do kuchyně, a to zvlášť v případě, že v ní máte barový pultík. Moc hezky se u něj budou vyjímat barové židle z umělého ratanu.

  • Zahrada a balkón

Nábytek z umělého ratanu můžete s klidem nastěhovat i ven. Zahradní křesla, lehátka, stoly i celé sestavy z tohoto materiálu působí luxusně, a přitom jsou velmi pohodlné a lehké. Šikovná je také zahradní houpačka z umělého ratanu, která potěší nejen vás, ale hlavně vaše děti.

Tipy na údržbu ratanového nábytku

Není nic snazšího než údržba nábytku z umělého ratanu! Stačí ho jen otřít vlhkým hadříkem a máte hotovo. Stačí použít obyčejnou mýdlovou vodu, nepotřebujete speciálními přípravky. Venkovní nábytek můžete čas od času postříkat zahradní hadicí. Tlak vody smyje nečistoty i usazený prach, který se jinak zachytává ve spárách.