Jak vymalovat ložnici?

Ložnice je místnost, na kterou se kladou vysoké nároky z hlediska útulnosti a pohodlí. Zde není obvykle třeba příliš experimentovat s barvami i nábytkem. Důležité je, abyste se zde cítili příjemně. Pokud se chystáte vymalovat ložnici, pak je třeba zvážit několik kritérií. Jde o velikost místnosti, typ nábytku, jak moc vám do ložnice svítí slunce a také jaké barvy jsou pro vás příjemné. Jak tedy zvolit vhodnou barvu do ložnice a jaké jsou trendy? Podívejte se s námi, jaká je ložnice inspirace.

Ložnice VikiLožnice Kora
 

Dejte přednost „uklidňujícím“ barvám

Ložnice je místo, kde spíme a odpočíváme, není tedy třeba volit „přeplácané“ barvy. Jde o takzvanou klidovou zónu a podle toho by měla vypadat i malba. Velkou pozornost věnujte zejména velikosti místnosti, protože vhodně zvolené odstíny mohou ložnici opticky zvětšit nebo prosvětlit. Obecně platí, že do menší místnosti se hodí světlé či pastelové barvy, nikoliv však tmavé. Tmavé barvy se do ložnice nehodí prakticky vůbec, protože působí příliš stroze. Pokud je zvolíte, pak plochu „rozbijte“ různými doplňky, nejlépe příjemně laděným obrazem nebo květinami..

Ložnice Cleo

Jaké jsou aktuální trendy?

Zajímají vás aktuální trendy, jak vymalovat ložnici? Módní představy o barvách do ložnice se zaměřují zejména na kombinaci neutrálních barev, které tvoří základ a výraznějších doplňkových. Mezi neutrální barvy patří zejména bílá, smetanová, béžová, popelavá či světlé odstíny hnědé či žluté. K těmto barvám lze použít odstíny modré, zelené, fialové, oranžové či růžové. Ačkoliv doplňkové tóny mohou být výraznější, do ložnice používejte raději trochu světlejší tóny. Hlavním cílem je vytvořit vzdušný a otevřený prostor, ze kterého bude cítit pohoda a vyrovnanost. Doporučujeme vyvarovat se příliš výrazných kombinací, prostor vždy můžete oživit doplňky. Luxusní ložnici si může dopřát skutečně každý.

Stejně, jako bychom měli v ložnici udržovat chladný vzduch, je vhodné využít také chladnějších barev, které zklidňují (pouze jako doplňkové, nikoliv hlavní). Modrá, zelená, šedá či fialová jsou barvami, které navozují příjemný a uklidňující pocit. Teplé barvy vybírejte opravdu s rozmyslem a raději se vyvarujte příliš sytých odstínů (žlutá, oranžová).

Ložnice Viki dub
 

Méně, je v tomto případě více

V ložnici s odstíny skutečně neexperimentujte, to si nechte do dětského pokoje nebo do obýváku. Moderní ložnice by měla působit spíše jednoduše, je vhodné se více zaměřit na detaily. Nepoužívejte tedy 4 různé druhy barev, to se do ložnice příliš nehodí. Vhodné je zvolit jednu dominantní barvu a případně druhou doplňkovou. Doplňkovou barvu zkuste ladit s nábytkem a případně také kobercem. Pokud si nejste jistí vhodnou kombinací barev, raději se obraťte na odborníky, kteří vám s tím pomohou.

Ložnice Martina

A které stěny naši zákazníci nejraději nakupují?

 

ložnice Dublin IIIObývací stěna Salesa Dub

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!