Od slunečníku až po teploměr: Trendy zahradních doplňků 2019

Zahradní nábytek

První slunečné dny přicházejí a s nimi i sezóna slunění a grilování. Jaké zahradní doplňky vám zpříjemní venkovní radovánky?

1. Velký romantický slunečník

Slunečník chrání před UV zářením a úpalem. To zdaleka není všechno, co umí. Jakmile se pestré barvy objeví na zahradě, celá se rozzáří. Zkuste to – každý nový host se automaticky podívá na slunečník a jde si pod něj sednout. Několik posledních let se drží v popředí velké – většinou hranaté slunečníky různých tvarů.

Nezapomeňte na podstavec. Sledujte kromě designu i nosnost, která musí ke zvolenému modelu sedět. Za plastový k malému slunečnímu dáte jen pár korun. Zato granitový podstavec je o něco dražší, ale slunečník udrží i za silného větru a deště.

2. Přírodní dřevěné truhlíky

Venkovním květinám se dobře daří v dřevěných truhlících. Z mnoha velikostí a designů určitě vyberete ten, který vaší zahradu i pěkně dozdobí. Berte radši truhlíky z masivu. Takový zahradní květináč z borovicového dřeva krásně voní a vydrží dlouhé roky. Květiny rozmístěte hned od branky až ke vstupním dveřím. Hodí se i kolem zahradního posezení nebo bazénu.

3. Šikovný úložný box

Vaše zahradní a grilovací náčiní se válí všude možně? Zvažte pořízení úložného boxu. Dáte do něj vše potřebné a ještě nadělá parádu. Kvalitní voděodolný úložný box z pozinkovaného ocelového plechu nepotřebuje žádnou údržbu. Výrobce na něj poskytuje 20letou záruku.

4. Servírovací vozík nejen na grilování

Bojíte se nehody při servírování masa? Nemáte kam odkládat nádobí? Vychutnáváte si odpolední kávu na zahradě? Pořiďte si servírovací vozík. Při výběru koukejte hlavně na materiál. Investice do odolného a stabilního dřevěného masivu se v tomto případě rozhodně vyplatí.

5. Zahradní teploměr a srážkoměr

Je to venku na plavky, nebo spíš na lehký svetřík? Zahradní teploměr vám hned odpoví. Bytelné provedení z nerezové oceli slibuje výdrž i přes zimní sloty. Jednoduše ho zapíchnete kamkoli do země. Zajímavý pomocník je i zahradní srážkoměr. Zahrádkářům dá spolehlivou odpověď na každodenní otázku: „Musím dneska zalévat“?

6. „Nezničitelná“ ocelová konev

Konev patří mezi základní arzenál každého majitele zahrady. I tady hodně záleží na materiálu. Kvalitní ocelová konev vydrží podstatně víc než její plastové kolegyně. Navíc pěkně dozdobí zahradu v okolí truhlíků či vodovodního kohoutku.

Trendy pro rok 2019

Přírodní materiály

Letošním trendům vévodí dřevo a – ideálně přírodní – ratan. Mezi největší hity patří dřevěný zahradní nábytek, ratanová křesla, dřevěné truhlíky a servírovací vozíky.

Barevné kontrasty v přírodních barvách

I letos zůstávají v módě. Docílíte jich velmi snadno. Nábytek natřený na bílou, žlutou nebo červenou barvu jasně kontrastuje se zelenou trávou, keři a stromy. Pěkných kontrastů dosáhnete i barevným polstrováním, slunečníkem nebo veselými květináči.

Houpací sítě a závěsná křesla

Aktuální hit potěší milovníky odpočinku a čtení venku. Houpací síť jednoduše natáhnete mezi dva vzrostlé stromy. Další možností je houpací síť s rozpěrnými tyčemi. Tu postavíte kamkoli. Na podobném principu fungují i závěsná ratanová křesla. Přes léto je užijete na zahradě a na zimu klidně v předsíni nebo pracovně.

Proč vybavit zahradu u Nábytku FORLIVING?

> Vše od nábytku až po trampolíny na jednom místě
> Výběr z desítek šikovných doplňků na zahradu
> Doprava vlastními vozy po celé ČR

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!