5 největších výhod kožených sedaček

Rohové sedací soupravy

Plánujete pořízení sedačky a nevíte, zda se rozhodnout pro kůži, nebo látku? Obě varianty mají své plusy. Čím boduje kožená sedačka?

1.Je snadno omyvatelná a velmi odolná

kožené sedačky snadno setřete jakoukoli skvrnu. Když se vám vylije čaj nebo se po sedáku projde pes, není nic jednoduššího, než jej omýt vlhkým hadříkem. Prach setřete navlhčenou utěrkou z mikrovlákna nebo obyčejnou prachovkou. Kožená sedací souprava je tak naprosto ideální, pokud máte doma malé děti a skvrny na nábytku jsou u vás na denním pořádku.

TIP: Ihned po koupi sedačku naimpregnujte a tento proces opakujte pravidelně každý rok. Kůže bude před nečistotami ještě lépe chráněná.

2.Nabízí pohodlí v létě i v zimě

Pravá kůže přirozeně dýchá skrze póry a nemá problém ani s odvodem potu. V tom jednoznačně vyniká nad umělou koženkou nebo tzv. ekokůží. I u přírodních materiálů je však třeba pohlídat kvalitu provedení. U kůže je důležité zejména kvalitní barvení, které může mít vliv na její prodyšnost.

3.Představuje ideální řešení pro alergiky

Přírodní kůže je 100% hygienicky nezávadná. Nepohlcuje do sebe škodlivé alergeny ani pachy. Prach, pyl a další částice zůstávají na povrchu, odkud je lehce setřete nebo sfouknete na zem. Je tak ideálním řešením do domácností alergiků, astmatiků a dalších citlivých osob.

4.Působí elegantně a luxusně

Kožená sedačka není jen obyčejný kus nábytku. Pro mnohé je to i životní styl. Kůže vypadá elegantně a je chloubou celého obývacího pokoje. Na výběr máte z tmavých i světlých tónů. Velmi oblíbené černé, hnědé, antracitové, béžové a krémové odstíny. K dostání jsou však i kožené sedačky v bílé, červené či zelené variantě a dokonce i různé kombinace těchto barev.

 

TIP: Sedací soupravy z pravé hovězí kůže se vyrábí v lesklém i matném provedení. Obě varianty vypadají krásně a je jen na vás, jakou zvolíte.

5.Má dlouhou životnost

Sedačka z kvalitní kůže vydrží mnohem déle než textilní pohovka. Dejte si však při výběru pozor a nenechte se zlákat podezřele nízkými cenami. Nekvalitní materiály se rychleji opotřebují a vyžadují častější údržbu. Při výběru se neunáhlujte a sáhněte po opravdu kvalitním kousku.