Jak vybavit předsíň? 5 věcí, které by neměly chybět

Jak vybavit předsíň? 5 věcí, které by neměly chybět

Předsíň je první místností, kterou hned po příchodu domů vidíte. Zouváte si tu boty, svlékáte kabát a vítáte návštěvy. Zařiďte ji prakticky a podle svého vkusu.

1.Botník

Naprostou nezbytností všech předsíní je prostorný botník. Podle velikosti místnosti zvolte botník výklopný, nebo dveřový. Aby se vám do něj vešla i rozměrnější obuv, měl by mít hloubku alespoň 35–40 cm. Vyberte si dobře odvětrávatelný botník. Navlhlé a zpocené boty v něm mohou volně osychat.

2.Podložka pod boty

Hodně promočené boty do botníku nepatří. Pořiďte si savou podložku, kde necháte obuv od sněhu nebo bláta proschnout. Vybírejte lehký materiál se snadnou údržbou.

3.Šatní skříň

Hodí se i úložné prostory na sezónní oblečení. Typ skříně vybírejte podle počtu členů domácnosti a velikosti prostoru. Pokud je vaše předsíň malá, vyplatí se skříň s posuvnými dveřmi, které nebrání v pohybu.

4.Věšák na kabáty

Bundy, kabáty a svetry, které nosíte často, pověste přímo na věšák. Tam budete mít oblečení hned při ruce.

5.Zrcadlo

Při odchodu z domu se hodí zkontrolovat, zda máte správně zapnutý kabát a nejste obalení chlupy vašeho domácího mazlíčka. Zrcadlo navíc opticky zvětší prostor předsíně. Velikost zrcadla by měla být taková, abyste v něm viděli celou svou postavu. Zrcadlo můžete mít pověšené klasicky na stěně, nebo na posuvných dveřích skříně. Pokud se vám více zamlouvá druhá možnost, nabízí se praktická zrcadlová fólie, kterou na skříň jednoduše nalepíte.

Předsíňová stěna se vším, co potřebujete

Vybavujete předsíň a chcete si ušetřit čas a práci s výběrem nábytku? Zaměřte se na už hotové předsíňové stěny. Disponují vším potřebným a všechen nábytek k sobě krásně ladí. Podle svého vkusu si vyberete dezén padnoucí k celému bytu.

Praktické doplňky do předsíně

Lavička

Malá lavička nebo taburet vám zjednoduší obouvání. Vsedě jde totiž obouvání mnohem lépe. V menších předsíních můžete na stěnu namontovat výklopné sedátko.

Věšák na klíče

Věšák nebo odkládací miska je šikovnou vychytávkou, díky které už nikdy nebudete po bytě hledat zatoulané klíče. Využijete je i na odkládání došlé pošty, vodítka pro psa, šátků a dalších nezbytností. Vedle věšáku si můžete pověsit i tabulku na psaní vzkazů a nákupních seznamů.

Stojan na deštníky

Stojan na deštníky je praktickým doplňkem, na který se ale často zapomíná. Do stojanu můžete deštník odložit hned po příchodu z práce a další den na něj cestou nezapomenete.

Hodiny

Chodíte všude na poslední chvíli? Pak se vám v předsíni budou hodit nástěnné hodiny.

Rostliny

Zbylé místo můžete vyplnit živými květinami. Prostor opticky rozsvítí a dodají příjemný, útulný dojem. Rostliny dejte buď přímo na botník či komodu, nebo si vyberte speciální květinový stojan, který barevně sladíte s okolním nábytkem.