Pohovte si v závěsném křesle: Dostaví se velká úleva

Závěsná houprací křesl

Těžký den v práci? Jediné, po čem toužíte, je chvilka klidu? Perfektní relaxaci si užijete v závěsném křesle. Má spoustu zdravotních i designových výhod. Jaké to jsou?

Bolí vás záda a sužuje stres? Pohovte si v novém křesílku

Závěsné křeslo má oproti klasickému 2 zásadní výhody: kývavý, uklidňující pohyb a uvolňující „polohu dítěte“. Výhody odpočinku v této pozici objevili už staří Řekové bezmála 500 let před naším letopočtem.

Páteř nenachází ve visutém křesílku pevné opěrné body, a přirozeně se „prověsí“. Uvolňují se tak svaly i klouby ztuhlé stresem. Do přirozené pozice se vrací i vnitřní orgány. Řada lidí se shoduje na tom, že se jim v této poloze také daleko lépe soustředí a usíná.

TIP: Podobné účinky na tělo má i oblíbená houpací síť.

Výhody závěsných křesel v interiéru

 • Oživí a zútulní každou místnost
 • Opticky rozdělí například pracovní zónu od relaxační
 • Mají moderní, univerzální design
 • Jsou prostorově nenáročná

TIP: Umístěte závěsné křeslo před okno, nebo prosklenou verandu. Není nad to uvařit si šálek horké kávy a kochat se výhledem.

Typy závěsných křesel podle materiálu: Který vybrat?

 • Látková
  Nejvíce připomínají právě houpací síť. Plně se přizpůsobí tělu, a nabízí celkovou úlevu. Ukotvíte je buď ke stropu, nebo na stojan, který můžete volně přemisťovat.

TIP: Nejmenším vyberte speciální dětské závěsné křeslo, určené pro nižší váhu. Funguje i jako houpačka, což jej promění v nejoblíbenější místo pokojíčku.

 • Ratanová
  Ratanová závěsná křesla s kruhovým nebo oválným půdorysem jsou designovým skvostem. Kromě přírodního ratanu můžete narazit i na umělý. Ten má velkou výhodu – jde ho bez obav umístit i ven. Odolá totiž větru, dešti, mrazu i slunci. Středem pozornosti se stane také v obývacím pokoji, ložnici nebo pracovně.
   
 • Proutěná s kovovým rámem
  Nejčastěji se vyrábějí z přírodního vrbového proutí. Mívají vlastní opěrnou konstrukci pro větší stabilitu. V interiéru je snadno sladíte s dřevěným nábytkem. Třešničkou na dortu je pak buclatý polštář, který zajistí kýžené pohodlí.

Kam se nejlépe hodí?

Přestože jsou závěsná křesla prostorově nenáročná, nejlépe vyniknou v otevřených prostorách, nejlépe s výhledem ven. Například v obývacích pokojích spojených s kuchyní perfektně oddělí relaxační zónu od jídelní. Stejně tak v pracovně nebo dětském pokoji. Hodí se také do hal a dokonce i kanceláří. Zkrátka kamkoli, kde si přejete vytvořit svou osobní oázu klidu.