Poličky a komody: Kde a jak je nejlépe využít?

Rohové sedací soupravy

Bez polic a komod bychom jen těžko hledali dostatek úložných prostorů. Kromě praktické funkce plní i estetickou roli. Spolu s doplňky dotvářejí atmosféru domova. Jak jim dát ten správný řád?

Jaký je rozdíl mezi poličkou a komodou?

Závěsné poličky pěkně vyplňují holé stěny a dávají prostor vystavit to, co chceme mít na očích. Musíme je však rozmisťovat s rozvahou, aby jejich uspořádání nepůsobilo chaoticky a přeplácaně. Nízké skříňky neboli komody naopak umožňují pohodlně skrýt to, co na očích být nemá.

Pojďme si projít vhodné rozmístění těchto úložných prostorů v jednotlivých místnostech.

Obývací pokoj

 • Police

Poličky v obývacím pokoji bývají často součástí obývací stěny. Aby celý pokoj působil vzdušně, umístěte je co nejblíže skříňkám. Při instalaci kolem televize se ujistěte, že vás neruší při sledování obrazovky. Do poliček můžete uložit knihy, CD, DVD i různé dekorace v podobě fotek, svíček, sošek, květin a dalších předmětů. Pomohou vám dozdobit celou místnost.

 • Komody

Pokud váš obývací pokoj skýtá místo pro pěknou skříňku, využijte toho. Do komody můžete dát například ručníky, utěrky, ložní prádlo, společenské hry apod.

Ložnice

 • Police

Poličky v ložnici můžete využít k odkládání knih, časopisů, kosmetiky nebo šperků. Ale nepřežeňte to! Co jde, ukryjte do šuplíků. Na poličkách nechte vyniknout doplňkům, které ložnici zútulní a ještě více zpříjemní čas, který tu trávíte.

 • Komody

Komoda bývá častou součástí ložnicových sestav. Skvěle se hodí pro uložení veškerého ložního prádla. Určitě ji využijete i jako doplněk šatní skříně. Pojme spodní prádlo, šály, šátky, ale také třeba sportovní oblečení. Pro rodiny s dětmi poslouží i jako přebalovací pult.

Koupelna

 • Police

V koupelně mají poličky hlavně praktickou funkci. Nejen ženy budou rády, že mají kam odložit pečující i dekorativní kosmetiku. Spíš než dřevo sem doporučujeme kvalitní kovové kousky, kombinované třeba s elegantním sklem.

 • Komody

Máte-li kolem umyvadla dostatek místa, vyberte si malou komodu s funkcí koupelnové skříňky. Jelikož je v koupelně vyšší vlhkost, sáhněte vždy po nábytku s kvalitní povrchovou úpravou.

Pracovna

 • Police

Využíváte ke své práci různé knihy nebo šanony, po kterých pravidelně saháte? Na polici zůstanou všechny tyto věci po ruce a nemusíte je složitě hledat.

 • Komody

V pracovně poslouží jako přehledný úložný prostor pro papíry a další pracovní potřeby. Nahoru můžete postavit rodinnou fotku či pěknou květinu. Hned se vám bude lépe pracovat.

Dětský pokoj

 • Police

Poličky by v dětském pokojíčku určitě neměly chybět. Perfektní využití najdou hlavně na knížky, různé hry a hračky. Poličky plné oblíbených věcí celý prostor zútulní a rozveselí.

 • Komody

Hodí se i pěkná komoda, určená přímo do dětského pokoje. Do té se vejdou hračky, knihy, potřeby na kreslení, učebnice do školy, ale také oblečení.

Kuchyň

 • Police

V kuchyni se police umisťují klidně i do větších výšek. Hodí se k dekorativnímu umístění kořenek, čajů nebo dóz s potravinami. Pokud zvolíte průhledné skleněné dózy, budou vypadat na poličkách moc pěkně a navíc zůstanou kdykoliv po ruce.

 • Komody

Vhodná komoda poskytne v kuchyni dostatek místa na potraviny i nádobí. Můžete ji využít také k uložení zavařovacích sklenic, kuchyňských přístrojů a různých krabiček na potraviny.

TIP: Všechny police a poličky vám nyní dopravíme zcela zdarma! Akce platí až do 21. února.