Trendy roku 2021: Nové uspořádání a přírodní nábytek

Trendy roku 2021: Nové uspořádání a přírodní nábytek

Trendy roku 2021: Praktické uspořádání, veselé barvy a přírodní ratanový nábytek

Události roku 2020 nás donutily k trávení volného času doma s rodinou. Mnoho lidí proto přešlo k budování domácích kanceláří, posiloven a studentských pokojů. I nový rok začal v podobném duchu. Jaké interiérové trendy a novinky očekávat v roce 2021?

Pryč s otevřeným prostorem

Přitažlivost otevřených prostorů začala v posledních měsících slábnout. Málokomu vyhovuje v jednom velkém prostoru zároveň jíst, odpočívat, sledovat filmy, hrát si a učit se. Jednotliví rodinní příslušníci v otevřeném prostoru přicházejí o své soukromí a hůře se soustředí. Pokud s partnerem pracujete z domova a vaše děti se učí na dálku, určitě oceníte více klidu. Řešením jsou nejen příčky a zasunovací dveře, ale také rozdělovače místností v podobě různých paravánů a zástěn.

Nábytek s delší životností

Mizí přitažlivost levného nábytku a kýčovitých doplňků. Pokud chcete, aby vám nábytek vydržel mnoho let, vyplatí se vám investovat do kvalitnějších kousků. Hledáte kvalitu a zároveň byste rádi při nákupu nového zařízení ušetřili? Zvolte sektorový nábytek do obýváku, ložnice i dětského pokojíčku. Je funkční, elegantní a pořád módní.

Dostatek úložných míst

Jste vášnivými sběrateli, nebo jste si našli v průběhu minulého roku nové záliby? Pak je pro vás pravděpodobně zcela nemožné udržet své bydlení minimalisticky zařízené. Množství věcí, které si lidé ve svých domácnostech v průběhu života nashromáždí, vyžaduje elegantní řešení v podobě praktických komod a dalších úložných prostor. I to je však velmi omezené plochou daného interiéru. Z tohoto důvodu minimalistický trend předává štafetu vrstveným eklektickým prostorům.

Veselé barvy

Vzhledem k návratu maximalistického stylu ustupují z trendů neutrální barvy, které mohou působit příliš chladně, zastarale a smutně. Rok 2021 bude ve znamení experimentů s barevností a hravým designem. Obzvlášť oblíbené budou veselé dekorační předměty, jako jsou keramické vázy, sošky nebo úložné boxy. Z barev v interiéru se těší oblibě zelené nebo červené sedačky a kontrastní, například černobílé obývací stěny. Opět ušetříte, když zvolíte už hotový sektorový nábytek.

Více přírody

Pokud chcete jít s dobou, vyměňte plasty a další umělé materiály za dřevo, kámen a přírodní látky. Když nemůžeme my za ní, musí příroda za námi. Proto čím dál více lidí shání například exotický ratanový nábytek. Proč jezdit na Jávu, když může přijet za vámi?

To platí také o květinách. Obklopte se živými rostlinami v keramických květináčích a užívejte si jejich energii. Jestliže se vám pěstování živých květin moc nedaří, s těmi sušenými vedle rozhodně nešlápnete.

Prosvětlený interiér

Tmavé barvy jsou sice přitažlivé a dramatické, ale opticky zmenšují prostory. Pokud nemáte velký byt či dům, volte nábytek ve světlém dezénu s neutrálními, případně sytě barevnými doplňky, které design interiérů rozjasní a vytvoří pozitivní energii..

Váháte, jak to všechno sladit? Kontaktujte naše bytové designérky

Každý všední den vám zdarma – po e-mailu, chatu nebo telefonu – poradíme s výběrem nábytku i doplňků domů i do kanceláře. Těšíme se na spolupráci. Přejeme vám hodně úspěchů a radosti v roce 2021.

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!