|
Dnes 08–15

Slunění v parném létě? Ano, ale…

Slunění v parném létě? Ano, ale…

Paprsky sluníčka dodávají naší pokožce nejen krásnou bronzovou barvu, ale také důležitý vitamin D. Letního slunění se tak nemusíte bát, stačí při tom dodržet pár jednoduchých zásad. Jaké to jsou?

5 zásad zdravého opalování

  1. Maximálně 15 minut na přímém slunci

Potřebnou dávku vitaminu D tělo dostane už po 5 minutách na sluníčku. Většina Čechů má navíc citlivý fototyp pokožky, která se začíná spalovat už po cca 20 minutách přímého opalování. Proto si vždy cca po ¼ hodince najděte stinné místo k odpočinku.

  1. UV faktor nejméně 30

Z opakovaných výzkumů odborníků vyplývá, že používání opalovacích krémů stále podceňujeme. Správně bychom přitom měli používat co nejvyšší UV faktor –  minimálně 30. Ten chrání nejen před spálením, ale i vráskami a předčasnému stárnutí pleti. Čím vyšší ochranný stupeň, tím méně krému stačí použít.

  1. S ochranným přípravkem nešetřete

Naneseme-li prostředku na opalování málo, nemusí dosahovat účinku slibovaného na obalu. Správné množství záleží na UV faktoru i typu krému. Odborníci doporučují použít zhruba 1 lžíci na obličej a 2-3 lžíce na tělo.

  1. Každou hodinu kontrolujte vrstvu krému

Jednorázové použití ochranného prostředku nic neřeší – už po hodině totiž jeho účinky rapidně klesají. Proto bychom měli pravidelně vrstvu obnovovat, stejně jako po každém koupání.

  1. Chraňte si hlavu

Hlava je z hlediska rizika přehřátí nejohroženější částí těla. Už po pár minutách pobytu na letním slunci hrozí citlivějším jedincům problémy – jako jsou bolesti nebo točení hlavy. Při delším pobytu venku proto vždy noste pokrývku hlavu, nejlépe světlé barvy. Nezapomínejte ani na pitný režim.

Kdy se přímému slunci vyhnout

Od června do srpna se vyhněte mezi 11.-15. hodinou pobytu na přímém slunci. A to i ve dny, kdy se zdá být zataženo. Paprsky mají touto dobu největší sílu a opalují i skrz mraky.

Děti a pobyt na sluníčku

Miminka do jednoho roku mohou spát v kočárku na zahradě, ale pouze ve stínu. Batolata a předškolní děti mohou ráno a po 15. hodině ven. Vždy však chraňte jejich citlivou kůži krémy s vysokým UV faktorem, oči slunečními brýlemi a hlavu látkovou pokrývkou.

Jak vyvážit slunce stínem? Přece se slunečníkem!

Praktický slunečník snadno umístíte kamkoli na trávník nebo k jídelnímu stolu. Jakmile vás slunce unaví, můžete se pod ním skrýt. Podle účelu vyberte i rozměr – v naší nabídce najdete slunečníky o průměru 270 až 400 cm.

Doporučujeme tyto typy:

  1. Slunečník Standard – čtvercový model o straně 270 cm poskytne útočiště i 4členné rodině. Díky naklápění snadno najdete stín, aniž byste hýbali podstavcem. Teracottová (cihlová) barva dobře pohlcuje UV záření.
  2. Slunečník Double – jeho dvě ramena nabízejí stín oválného tvaru o velikost 456x270 cm. Dopřejte si stín společně s celou rodinou pod jediným slunečníkem.

Užijte si krásné léto plné sluníčka!

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!

Křesla s výnosem ZDARMAChci vědět víc