Vybíráme studentský pokoj pro středoškoláka

Vybíráme studentský pokoj

Nastupuje váš potomek na střední školu? Pak je na čase proměnit dětský pokojíček ve studentský pokoj, který splní veškeré nároky a potřeby středoškoláka i vysokoškoláka.

Student potřebuje dostatek:

·Prostoru na studium i odpočinek

Starší školáci ocení oddělenou část pro odpočinek a studium. K odpočinku poslouží malé křeslo, pohovka nebo třeba sedací vak. Takové místo je ideální pro relaxaci, poslech hudby, čtení knížek nebo setkávání s přáteli.

·Úložných míst

Studenti mají také vyšší nároky na úložné prostory. Do skříní už neukládají jen oblečení a hračky, ale také knihy, skripta, psací potřeby a další nezbytnosti. Řešit to můžete větší skříní, komodami, malou knihovnou a také různými poličkami. Dobrou službu vám prokáže postel s úložným prostorem, kam uklidíte třeba náhradní povlečení nebo mimosezónní oděvy.

·Denního i nočního světla

Hodí se pověsit stropní svítidlo přímo nad psací stůl a do míst, která mají sloužit jako studijní či čtecí koutek, umístit lampičku. Jedině tak si při studiu, čtení skript a psaní seminárních prací nebude ničit oči.

Ve studentském pokoji nesmí chybět

1.Prostorný psací stůl

Dostatečně velký psací stůl s pracovní deskou a místem pro PC je základem každého studentského pokoje. Při výběru dbejte na to, aby se na něj vešel počítač, skripta, knihy, hrnek s čajem a ještě zbylo místo pro psaní, kreslení a další činnosti.

2.Pohodlná židle

Jelikož studenti tráví hodně času u stolu, stojí za to vybrat i pohodlnou ergonomickou židli. Doporučujeme vybírat z klasických kancelářských židlí, které disponují podpěrou zad, hlavy i beder a mají chytře řešené opěrky rukou. Dbejte na to, aby měla židle nastavitelné područky i výšku sedáku.

3.Stojací lampa

Vysokou stojací lampu student využije u psacího stolu, vedle křesla i u postele. Lampu snadno přenese a díky flexibilnímu ramenu nastaví i směr svícení. Díky nespočtu variant snadno najdete takovou, která designově sedne k ostatnímu nábytku v pokoji.

TIP FORLIVING: Čím vyvážit dlouhé sezení na židli?
Sedacím vakem

Při dlouhém sezení může být i ta sebekvalitnější kancelářská židle po čase nepohodlná. Pokud se student připravuje na důležitou zkoušku a učením stráví několik dlouhých hodin, vyplatí se změnit občas místo k sezení. K tomu se skvěle hodí sedací vak, který nabízí příjemné pohodlí a ulevuje namoženým zádům.

Myslete také na…

Snadnou údržbu nábytku

Čím více volných ploch, tím lépe. Výhodou je dřevěná či laminátová podlaha bez koberců, které nevadí, když se na ni čas od času něco vylije.

TIP: Úložné krabice a pořadače udrží v místnosti pořádek a urychlují práci při úklidu. Dejte do nich všechny drobnosti od propisek až po příslušenství k počítači.

Ochranu před přímým sluncem

Světlo je sice důležité, ale přímé sluneční záření může nadělat více škody než užitku. Ostré paprsky, které svítí do očí, nebo se odráží v monitoru počítače, mohou podráždit oční sítnici. Žaluzie či rolety před sluncem ochrání a zároveň vpustí do pokoje dostatek přirozeného světla.

Bojíte se, že na něco zapomenete?
Zvolte už hotový studentský pokoj

Nechte trávit hodiny času složitým hledáním a kombinováním nábytku? Už hotové studentské pokoje disponují vším potřebným. Nechybí úložné prostory, místo ke studiu ani odpočinková zóna.

Z nabídky FORLIVING doporučujeme:

Lidovka do malých prostorů: Studentský pokoj Top Mix 2

Oblíbená nábytková sestava kombinuje neutrální bílý dezén se světlým dubem sonoma. Barvy stěn a doplňků si student vybere podle sebe a neudělá chybu. Set obsahuje počítačový stolek, otevřený i uzavřený regál, komodu i přehlednou vitrínu na potřeby denního použití nebo vystavení oblíbených předmětů.

Střední cesta: Studentský pokoj Angel 2

Designový nábytek Angel je díky variabilitě komponentů i barevných provedení vždy originál. Snadno ho uzpůsobíte svým představám i členitosti prostoru. Základní sada obsahuje počítačový stůl, šatní i regálovou skříň a závěsnou skříňku nad pracovní plochu. Pokud vám nebudou stačit, jednoduše dokoupíte další komody, police a jiné díly z Angel kolekce.

Pro náročné: Studentský pokoj Nikolai

Borovicový dezén v šedé úpravě se těší velké oblibě – lehce ho udržíte v čistotě a efektně zkombinujete s fialovou, modrou, zelenou nebo jinými barvami. Bohatý set obsahuje vše potřebné – včetně bytelné postele a úložného prostoru pod ní. Jednotlivé komponenty můžete zakoupit i samostatně.

Uvítali byste radu bytového designéra? Vyplňte tento formulář nebo zavolejte na číslo 469 622 944. Jsme tu pro vás každý všední den od 7 do 16 hodin.