Vyšperkujte si obývák bytovými doplňky

Doplňky do obývacího pokoje

Obývací pokoj je srdcem každé domácnosti. Místem, kde se večer scházíme s rodinou i prostorem, kde hostíme návštěvy. Aby se všichni se ve vašem obýváku cítili dobře, zútulněte ho pěknými doplňky. Které se hodí nejlépe?

6 nejkrásnějších doplňků do obýváku

1.Měkké a barevné polštářky

Bez polštářů by byla vaše pohovka na první pohled nekompletní. Polštářky zútulňují celý prostor a navíc mají i praktickou funkci: Při odpočinku si s nimi můžete podložit hlavu, záda i nohy. Škála barev i motivů je široká. O to těžší bývá vybrat. Pokuste se sladit polštářky s odstínem omítky i barvou vaší pohovky. Pokud máte zdi, nábytek i podlahu laděné do tlumených odstínů, můžete se vyřádit právě na doplňcích. Nebojte se nezvyklých motivů a veselých barevných tónů.

2.Obrázky a fotky

Obrázky dotvářejí celkový dojem pokoje. Oblíbené obrazy vám vždy zlepší náladu, stejně jako pohled na rodinné fotky. Do většiny obývacích pokojů se hodí neutrální přírodní motivy. Do stroze zařízených prostorů se nebojte divočejších barev, které místnost oživí a dodají mu patřičnou energii.

TIP: Obrazy a fotografie nemusí jen viset na zdi. Velmi pěkně vypadají i v originálním rámečku, který nenápadně zakomponujete do obývací stěny.

3.Koberce a koberečky

Nemusíte je nutně pokládat přes celou podlahu. Stačí jeden malý kus koberce a prostor hned vypadá útulněji. Koberečků je na trhu celá řada. Vybírat můžete z různých tvarů, velikostí, barev i délky chlupu. Je už jen na vás, zda sáhnete po jednoduchém modelu, nebo třeba po světlém koberečku s vysokým vlasem v severském stylu.

4.Šikovně řešení osvětlení

Světla v obývacím pokoji nemají pouze praktickou funkci. Umí totiž dodat i pořádnou dávku romantiky. Do obýváku se perfektně hodí vysoká stojací lampa, kterou můžete postavit hned vedle pohovky. Použít můžete také LED osvětlení, bodová světla nebo klasické svíčky. Plápolající plamen navodí kouzelnou atmosféru, a to zvlášť, když vychází z pěkných svícnů.

5.Stojan na noviny

Stojan na noviny je zástupcem praktických doplňků, které zároveň mohou působit jako designový kousek. Pokud si vyberete pěkný originální stojan, jen tak se vám neokouká. A má jednu nespornou výhodu – už nikdy se vám po obýváku nebudou povalovat noviny a časopisy. Od teď je budete mít všechny pohromadě na jednom místě. 

6.Květiny

Živá rostlina je pěkným doplňkem skoro každé místnosti. Květiny nemusí stát pouze na okenním parapetu. Můžete je umístit i volně do prostoru, kde budou i více na očích. Malé fialky či orchideje krásně vypadají i na květinovém stojanu. Pokud máte obývací pokoj spojený s kuchyní a chcete tyto dvě místnosti opticky oddělit, umístěte mezi ně vysokou juku, fíkus nebo myrtu.