Bytové doplňky, které rozzáří vaši ložnici

Plastový zahradní nábytek

V ložnici nabíráme cenné síly na další den. K dobrému odpočinku pomůže kvalitní postel, pěkný nábytek, příjemná výmalba i správné doplňky. A právě na ty se zaměříme. Které doplňky vám pomohou v regeneraci a jaké naopak do ložnice nepatří?

5 nejlepších doplňků do ložnice

  1. Koberce

Po probuzení není nic lepšího, než si stoupnout bosou nohou do měkkého a hřejivého koberce. Kobereček umístěný před postelí potěší nejen vaše nohy, ale také mysl. Pokud zvolíte koberec v barvě, která bude ladit ke zdi a nábytku, výsledek vás potěší každý den.

TIP: Velmi pěkně působí koberec s dlouhým vlasem. Zvolit můžete ale i kulatý kobereček a umístit ho do volného prostoru.

  1. Osvětlení

Správné osvětlení doladí příjemnou atmosféru. S intenzitou světla si můžete pohrát stejně jako s jeho typem. Do ložnice doporučujeme tlumené osvětlení. Dobře funguje i nepřímé světlo, které se odráží od stropu či stěn. Velmi útulně a romanticky působí zapálené svíčky.

  1. Obrazy

Chytře zvolené obrazy dodají spoustu pozitivní energie. Vybírejte takové, které navozují klid. Skvělé jsou například motivy přírody. Vyhněte se naopak smutným až depresivním malbám. Podle čínského učení Feng Shui je nejlepší zvolit do ložnice obraz, který znázorňuje to, co si přejeme, aby se v našem životě stalo.

TIP: Pokud vám žádný obraz nepadne do oka, můžete si pořídit fotorámeček. Do něj už pak jen stačí umístit fotku, která vám bude neustále připomínat hezké chvilky.

  1. Samolepky na zeď

Pokud nepatříte mezi milovníky obrazů ani tapet, vyzkoušejte moderní samolepky. Vybírat můžete ze široké nabídky vzorů i velikostí. Myslete na to, aby motiv korespondoval s funkcí ložnice a pomáhal navodit klid a relaxaci.

  1. Polštářky

Polštářky a dečky přidají ložnici na útulnosti. Na výběr máte z mnoha tvarů, velikostí, odstínů i vzorů. Pokud máte zdi studených barev, volte polštářky ve světlých tónech – jako je bílá, krémová, béžová nebo světle šedá. Naopak k teplým žlutým či meruňkovým výmalbám zvolte polštářky v hnědém nebo sytě modrém odstínu. Při výběru barev dejte i na své pocity. Je důležité, aby se vám v ložnici dobře spalo a nerušily vás zářivé a ostré barvy.

Novinka v našem sortimentu: Vodní válce

Jemně se vlnící světlo vodního válce krásně rozzáří celou místnost. Pomocí dálkového ovladače si můžete sami nastavit intenzitu i barvu podsvícení. Vodní válce navíc vydávají zvuky bublající vody, čímž ještě více umocňují pocit klidu a relaxace.

Co do ložnice nepatří

  • Přemíra elektroniky

Mobilní telefony, počítače, televize a další elektronika ničí dobrou energii a mohou narušovat klidný spánek. Cca 30 minut před spaním už raději do žádných monitorů nekoukejte.

  • Ostrá bodová světla

Ostré světlo nekoresponduje s relaxací a klidným spánkem. Osvětlení proto volte tlumené a takové, které bude vašim očím příjemné.

  • Cvičební pomůcky

Během noci má naše tělo odpočívat, nikoliv cvičit nebo na cvičení myslet. Veškeré cvičební náčiní, oblečení a stroje tedy přesuňte do jiné místnosti.

  • Pracovní povinnosti

Práce do ložnice určitě nepatří. Za jejími dveřmi nechte nejen šanony, faktury a další dokumenty, ale také samotné myšlenky na práci. Všechny tyto věci nás totiž podvědomě rozptylují. Mnohem lépe si pak odpočinete a naberete síly na druhý den.

Jak je to s květinami v ložnici?

Že živé rostliny do ložnice nepatří, je mýtus. Pomohou doladit dekorace a navíc působí pozitivně i na naše zdraví. Ve dne pohlcují oxid uhličitý a do vzduchu vypouští kyslík a zvlhčují vzduch. Je ale pravdou, že v noci se síly obrátí a rostliny kyslík spotřebovávají. Z toho důvodu sem neumisťujte víc než 1–2 rostliny. Květinový stojan umístěte dále od postele.

Nekvetoucí zelené rostliny pozitivně působí na psychiku i ovzduší. Nejlepší volbou je břečťan pokojový, který během 24 hodin pohltí až 90 % škodlivin ze vzduchu. Do ložnice naopak nepatří aromatické kvetoucí rostliny. Jejich silná vůně by naopak mohla zhoršit kvalitu spánku a vyvolat dokonce bolesti hlavy.

Zaujaly vás tipy na doplňky do ložnice? Díky naší podzimní akci nemusíte vytahovat hotovost z kapsy.

Nové články v e-mailu

Nepropásněte nový článek, skvělou akci nebo slevu a přihlaste se k odběru zpravodaje!