Spánek a bytové doplňky: Šikovní sluhové, bez kterých se neobejdete

Spánek a bytové doplňky: Šikovní sluhové, bez kterých se neobejdete

Doplňků do ložnice existuje celá řada. Ty nejdůležitější jsou pro nás už tak samozřejmé, že je skoro nevnímáme. Pomohou totiž kdykoli a bez odmlouvání. Ano, řeč bude o nástěnných poličkách a věšácích známých jako „němý sluha“.

Nástěnné poličky vám v ložnici zajistí:

  • Odkládací prostor nejen nad postelí

Nedostačují vám noční stolky, nebo na ně kvůli úzké místnosti nemáte místo? Polička jejich roli hravě nahradí a vejde se na ní opravdu hodně – od lampičky až po šperkovnici.

  • Úložiště

I běžná dřevotřísková polička bez problémů unese 25kg nálož. Můžete na ni klidně umístit květiny, encyklopedie, sošky i porcelán.

  • Dekoraci

Znáte ten nepříjemný cizí pocit, když přijdete do prázdného pokoje? Mohou za něj hlavně holé zdi. Jakmile na ně rozmístíte něco, co je vám milé, celý prostor krásně prokoukne. Není nad to budit se s pohledem na fotky blízkých lidí nebo oblíbených míst.

  • Optické rozdělení prostoru

Police a poličky hrají důležitou roli i v bytovém designu. Můžete jimi oddělit relaxační nebo pracovní prostor od spacího.

Druhy poliček na zeď

1.Jednoduché

Jde o klasickou desku, kterou snadno uchytíte pomocí držáků fixovaných ve zdi šrouby v hmoždinkách. Závěsný systém tak není vůbec vidět a umožňuje vertikální i horizontální ukotvení. Výhodou je i nízká cena zhruba od 300 Kč.

2.S hranatým nebo kulatým rámem

Poličky mohou být také po stranách rámované. Hodí se především na dekoraci – fotografie, šperky nebo suvenýry z cest. Existují také speciální typy na knihy, CD nebo DVD.

3.Panelové

Obsahují kromě poličky i zadní stěnu – panel. Mohou mít různou výšku i design, včetně dalších kovových nebo skleněných prvků. Příkladem je třeba nádherný panel Norton, praktický nad postel i televizi.

4.Členité a vícepatrové

Designové vícepatrové police dominují celé stěně. Užijete je na knížky, dekorace i květiny. Jednotlivé části můžete volně přesouvat, přidávat nebo ubírat podle potřeb.

Němý sluha: Nepostradatelný pomocník pravé dámy i gentlemana

Také němý sluha představuje neotřelou dekoraci i praktického pomocníka. Večer mu můžete bez obav svěřit své šperky, kravatu, košili, sako i nejdražší šaty, a ráno je najdete jako nové – provětrané, vyvěšené a připravené na další akci.

Jak vybrat němého sluhu

Nejdůležitější je správně zvolit rozložení němého sluhy. Ženy ocení více odkládacího prostoru, muži spíše závěsného (na kravaty, pásky a další). Pokud se u věšáku i obouváte, můžete zvolit model doplněný stoličkou, na kterou se pohodlně usadíte. Pak už zbývá jen vybrat materiál – bestsellerem zůstává tradiční dřevěný němý sluha. Jeho kovový kolega mu ale zdatně sekunduje.