Jak sladit komodu se zbytkem nábytku?

Jak sladit komodu se zbytkem nábytku

Komoda představuje praktický i designový kus nábytku. Její úložný prostor využijete v ložnici, obýváku, pracovně i dětském pokojíčku. Jak vybrat tu správnou, která vám poslouží co nejlépe?

Ložnice: Vybírejte podle barvy, materiálu i velikosti

Pokud nemáte samostatnou šatnu, musíte do své oázy klidu vměstnat i šatní skříň s komodou. Zjednodušeně řešeno – vše, co se nevejde do skříně, dáte do komody. Vybírejte tedy nejen podle materiálu a barvy, ale také podle toho, co všechno potřebujete skladovat. Nabízí se:

  • Sezónní přikrývky a náhradní polštáře
  • Ložní prádlo a prostěradla
  • Ručníky a další bytový textil

TIP: Máte malou ložnici? Do minimalistických prostorů se nehodí robustní nábytek. Zvolte spíše užší komodu moderních hladkých linií. Čím vyšší vyberete, tím víc úložného místa získáte.

Jak sladit komodu s ostatním nábytkem v ložnici?

Jako první do ložnice vyberte postel a noční stolky. K nim pak zbytek vybavení. Pokud máte ložnici laděnou do bílé nebo černo-bílé, můžete experimentovat. Tady se přímo nabízejí kontrasty – třeba červená nebo oranžová komoda. Neradi riskujete? Bílá komoda zůstává sázkou na jistotu.

Zvolili jste ložnici ve dřevě přírodních odstínů? Pak doplňte i ostatní nábytek ve stejném tónu. Hitem moderních ložnic je romantický severský styl – charakteristický jemnými, světlými odstíny přírodního dřeva. K němu krásně pasuje třeba komoda v dezénu dubu sonoma. Spí se vám lépe tmavých barvách? Pak si doporučujeme nábytek v oblíbeném provedení wenge.

 

Dětský pokoj: Bezpečnost na prvním místě

Každý dětský pokojíček potřebuje „skryté“ úložné prostory, kam dáte vše, co nemá být na očích. Mohou to být hračky, ložní prádlo, staré sešity i učebnice. Čím je dítě starší, tím více úložných prostorů potřebuje. Naopak v miminkovském věku využijete komodu i jako rychlý přebalovací pult.

Jak vybrat komodu do dětského pokojíčku?

Bezpečnost je tu na prvním místě. Speciální dětská komoda požadavek bezpečných pantů, rohů apod. plní na jedničku. Výběr je snadný: Pokud je stávající nábytek v dětském pokoji dřevěný, zůstaňte u masivu nebo jeho imitace – lamina. Držte se také podobných barev a slaďte je s kobercem, závěsy a dalšími detaily.

TIP: Dětský pokojíček nejrychleji zařídíte formou tzv. sektorového nábytku. Základní sestava už je hotová a další kusy ve stejném dekoru dokoupíte, jak bude dítě a jeho požadavky růst.

Pracovna: Komoda jako designový kousek i úložiště

Komoda v pracovně upoutá pozornost na první pohled. Využijete ji i prakticky – k ukládání šanonů, faktur, korespondence a dalších nezbytností. Zůstanou bezpečně uložené na jednom místě, aniž by na ně sedal prach. Pokud máte v kanceláři zatím jen pracovní stůl se židlí, popusťte uzdu fantazii a zvolte výrazný kus nábytku jako doplněk. Držte se však jednotného materiálového a designového stylu. Například ke stolu se zaoblenými rohy se hodí stejně „baculatá“ komoda a naopak.

Obývací pokoj: Čím méně nábytku, tím lépe

Vybavení obývacího pokoje máte vy i návštěvy neustále na očích. Proto má působit harmonicky a nepřeplácaně. Jestliže jste si obývací stěnu sestavovali ze sektorového nábytku, pak máte vyhráno. Komodu ve stejném stylu seženete raz dva.

Pokud máte obývák sestavený z různých kusů nábytku, vybírejte další podle materiálu. Druhým vodítkem vám bude barva. Komoda do obývacího pokoje by měla obsahovat jednu z barev, která se objevuje na obývací stěně. Dnes už bez problémů seženete odstín, který perfektně zapadne do moderního obýváku, severského, industriálního i rustikálního stylu.

TIP: Využijte nejlepší ceny ke konci roku. Letos akce zaměřujeme právě na komody. Sledujte hlavní stránku nábytek-forliving.cz, nebo náš Facebook.